Lebukott Vitézy Dávid: Szentkirályi Alexandra hamar kiszúrta (VIDEÓ)
„Örülök Dávid, hogy a fővárosi munkádhoz az oldalamat és videóimat használod, sokadjára” – írta a Fidesz-KDNP fővárosi képviselőcsoportjának vezetője.
A Párbeszéd Magyarországért (PM) véleménye szerint hamarosan ki kell szélesíteni azt az ellenzéki együttműködést, amelyik képes lesz 2014-ben leváltani a kormányt. Ugyanakkor Jávor Benedek korainak tartja, hogy csatlakozzanak az MSZP által kezdeményezett egyeztetésekhez.
Jávor Benedek hétfőn arra reagált, hogy Mesterházy Attila, az MSZP elnöke meghívta az LMP szétválását követően létrejött Párbeszéd Magyarországért (PM) párt képviselőit a január eleje óta folyó ellenzéki egyeztetésekre. A PM társelnöke azt mondta az MTI-nek, köszönik a meghívást és egyetértenek abban, hogy széles ellenzéki összefogásra van szükség a kormány leváltásának érdekében. A Párbeszéd Magyarországért ezért meg is fogja tenni azokat a lépéseket az együttműködés érdekében, amelyek a kormányváltáshoz szükségesek - jelentette ki. Hozzátette, ennek során a későbbiekben valamilyen formában együtt fognak működni az MSZP-vel is. Ugyanakkor úgy gondolják, hogy 2014-ben korszakváltásra van szükség és nem elég a kormányt leváltani, hanem kritikusan vissza kell nézni azokra a hibákra is, amelyeket a korábbi kabinetek elkövettek.
Ezért elsőként azokkal az erőkkel kezdenék el az együttműködést, amelyekhez a legközelebb állnak az ezzel kapcsolatos elképzeléseik, így az Együtt 2014-el, amelynek két résztvevőjével, a Milla egyesülettel és a Szolidaritással korábban is erre készültek - mondta. Hozzátette: ezt az együttműködést később ki kell szélesíteni, amibe be kell majd vonni a szocialistákat is, de azt még korainak érzik, hogy a PM bekapcsolódjon a január óta zajló tárgyalásokba.
Mesterházy Attila a Jávor Benedeknek és Szabó Tímeának, a PM társelnökeinek küldött levelében gratulált megválasztásukhoz, és azt írta: bízik benne, hogy osztják a szocialisták véleményét a demokratikus ellenzéki erők összefogásának szükségességéről. Leveléhez mellékelte a tárgyalási fordulók időpontját, megjegyezve: a szövetség nyitott és befogadó minden olyan politikai és civil szervezet irányába, amely elfogadja a demokratikus jogállam értékeit, és a társadalmi egyenlőtlenségek mérséklését tekinti fő feladatának. Az MSZP elnöke hozzátette: bizonyára nincs nézetkülönbség az MSZP és a PM között abban, hogy Magyarország rossz irányba halad, és minden demokratikus ellenzéki szervezet közös felelőssége, hogy alternatívát kínáljon a gazdasági, társadalmi, szociális válság kezelésében.
A szocialista párt által kezdeményezett ellenzéki megbeszélések január elején indultak közjogi kérdések megtárgyalásával. Azóta gazdasági, oktatási, kül- és nemzetpolitikai, foglalkoztatáspolitikai, mezőgazdasági és szociális kérdésekről is egyeztettek már. Az MSZP 19 témát javasolt a várhatóan március végéig tartó tárgyalássorozatra. Az LMP a kezdetektől távol marad az egyeztetésektől, az Együtt 2014 pedig csak a közjogi megbeszéléseken vesz részt.