Szekeres Imre (MSZP) arról beszélt, hogy ma rosszabbul élnek az emberek, mint 2,5 éve, és a gazdaság recesszióba került. Másfél éve csökken a gazdaság, 2014-re sem éri el még a válság előtti szintet sem, nincs fogyasztás, mert nincs jövedelem az állampolgároknál, és az alapvető oktatási, szociális és egészségügyi szolgáltatásokat a büdzsé egyre kisebb mértékben fedezi – sorolta az ellenzéki politikus. Szatmáry Kristóf államtitkár kiemelte: a szocialisták leértékelik a magyar emberek által hozott áldozatot. Mint mondta, 2010 óta a reálkeresetek, ha szerény mértékben is, de nőttek, ahogy a családi adókedvezmény is magasabb. Megmaradt a nyugdíjak reálértéke Magyarországon, csökkent a személyi jövedelemadó is, a foglalkoztatást tekintve nő a munkahelyek száma, és elsősorban a versenyszférában. Nem lesz rosszabb a következő költségvetési évben, növekedés előtt áll az ország - jelezte.
Schiffer András (LMP) szerint a kormány megszorító politikája tandíjat eredményezett. Három év alatt 70-80 milliárdot vontak ki a felsőoktatásból, jövő évtől a hallgatók 10-20 százaléka tanulhat ingyenesen - sorolta. Úgy fogalmazott: hazugság, amit a Diákhitel 2-ről állítanak, és pontosan tudják, ha minden rászoruló igénybe akarná venni, annak terheit nem bírná el az állami költségvetés. Hadat üzennek a magyar társadalom 80 százalékának – szögezte le, majd idézve Orbán Viktor 2008-as szavait, kijelentette: a kormány szembe megy a kinyilvánított népakarattal. Hoffmann Rózsa államtitkár azt mondta: a kormány – a képviselővel szemben – nem lázítani akarja a diákokat. Visszautasította a tandíj fogalmát, ami szerinte az, amit mindenkinek be kell fizetnie, ezt tervezte a Gyurcsány-kormány. A diákhitelről azt mondta: azon államilag garantált, 2 százalékos kamat van, és a diplomások számára ennek visszafizetése lehetséges. Megjegyezte: kidolgozzák, hogy azoknak, akik állami szolgálatba lépnek, hogyan téríthetik vissza a költségeket, a magánszférában pedig adókedvezményeket léptetnek életbe. Az államtitkár szerint nem megszorítás, hanem ésszerűség van.
Volner János (Jobbik) szerint az emberek nem kalkuláltak azzal, hogy a kamatokon keresztül brutálisan megsarcolják őket a bankok, sorban dőlnek be a devizahitelek, 150 ezer család van, akinek 90 napon túli a tartozása. A jövőre bevezetendő tranzakciós adó áthárítását pedig már most megkezdték a bankok - mondta az ellenzéki politikus, aki azt ígérte: hadjáratot indítanak a bankok ellen, hogy megakadályozzák a terhek áthárítását. Kétharmados többséggel soha nem fogtak össze a magyar érdekek, a devizahitelesek védelme érdekében, de „amikor füttyentett egyet Mazsihisz, és Hit Gyülekezete, akkor azonnal nagykoalíció kötöttek Bajnai Gordonékkal, és ezzel a szégyenteljes kiállással megmutatták ki mellett állnak, és milyen érdekeket képviselnek” – fogalmazott. Szatmáry Kristóf azt kérte ne démonizálják túl az ügyet, a bankok sokszor helyi érdekek helyett bizonyos globális érdekeket képviseltek. Igazságtalannak tartotta, hogy azzal vádolják a kormányt, hogy nem tett semmit a bankok hitelezési politikájával kapcsolatban. Soha senki ennyit nem tett az elmúlt 20 évben Európában, hogy a bankok és állampolgárok közötti egyenlőtlen helyzetet megpróbálja kiegyensúlyozni – mondta.