Negatív az uniós tagság mérlege a Jobbik szerint

2012. október 13. 14:56

A Jobbik átfogó kampányba kezd, amelynek keretében megpróbálja bemutatni az Európai Unió pályázati rendszerével összefüggő, szerintük megjelenő visszaéléseket, s megkísérlik leleplezni azokat a nagyobb beruházásokat, amelyek folytán közpénzek tűnnek, illetve tűnhetnek el.

2012. október 13. 14:56

A Jobbik szerint az ország uniós csatlakozásának mérlege egyértelműen negatív, tehát többszörös a ráfizetésünk, ahhoz képest, amit visszacsorgatnak nekünk. Z. Kárpát Dániel azt mondta, az uniós forrásokat általában átláthatatlan pályázatokon keresztül, haszontalan célokra használja fel a kormányzat. Példaként említette azokat az uniós társfinanszírozással felépült wellness-szállókat és -hoteleket, amelyeket otthagynak a helyi önkormányzatoknak, ám azok a folyamatos forráselvonások miatt nem tudják ezeket fenntartani.

Az ellenzéki politikus bírálta a múlt pénteken bejelentett Matolcsy-csomag azon elemét, amely 15-ről 5 százalékra csökkentené az uniós projektek bizonyos társfinanszírozási formáit, és amelytől 55 milliárd forintos megtakarítást remélnek. Közölte, hogy ezt a gyorsított lehívást csak a jövő év végéig teszi lehetővé a jogszabály, így nem takarékoskodásról van szó, hanem egy újabb hitelfelvételről, amely újabb megszorításokat jelenthet.

Z. Kárpát Dániel szerint Magyarország 1000 milliárd forintos uniós forrástömeget pazarol el, miközben azt kommunikálja, hogy az uniós források lehívása tekintetében az élmezőnyben van az ország. A kormány azonban csak az abszolút értékeket figyeli, miközben a lehívási arányszám csak 29 százalékos, s azzal Magyarország az uniós rangsor hátsó felében van – tette hozzá. A politikus úgy fogalmazott: a Jobbik végső célja az IMF-től, az EU-tól és minden világszervezettől való függetlenség, hogy végre Magyarország kormányai határozhassák meg a magyar gazdaságpolitikát.

Összesen 36 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
csárly
2012. október 14. 12:32
Mondjuk arról, hogy a hazai illetékesek ezeket a pénzeket főterek térkövezésére használják fel, mondjuk az oktatás fejlesztése helyett (korszerű laborok mérnököknek, vagy műhelyek szakmunkásoknak pl), na erről nem az Eu tehet...
Gregorius
2012. október 13. 23:24
Szerintem nem rajtuk mulik, csunyán megégették magukat a 2008-s válságban. Grönland helyzetével kapcsolatban pedig népszavazást tartottak, aminek eredményeként maradnak Dániánál (uniós tag), de elismerik ásványkincseik feletti önrendelkezésüket és azt, hogy önálló népnek tekinthetők. (Egyébként önállóan nem élnének meg, mert legutóbb "zöldek" a tizedik században voltak...)
Gregorius
2012. október 13. 22:31
Kárpát véleményével -az uniós forrásokat nagyrészt rosszul használták fel- egyet kell érteni, de ez nem azt jelenti, hogy ki kell lépni. Látni kell azt, hogy csak két kis gazdag ország (Norvégia és Svájc) engedheti meg magának, hogy kint maradjon, a többi kicsi be akar lépni, mert az unión belül legalább vannak szabályok, amik meggátolják, azt hogy nagy konszernek azt csinálják szinte velük, amit akarnak. A nagy szériák ugyanis a nemzetközi cégeknek kedveznek, ki emlékszik már arra, hogy valamikor kitünő tévéket, rádiókat és Hi-Fi berendezéseket gyártottak nálunk. A kis széria miatt már a márkanevet (Orion) is rég eladtuk.
gulubulu
2012. október 13. 21:54
Jól van hülye gyerekek lépjünk ki az EU-ból. Majd az okos, művelt, jól képzett jobbikos politikusok elhozzák nekünk a kánanánt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!