Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
A brit lap cikkében a második Orbán-kormány eddigi eredményeit összegezte, továbbá a magyarországi gazdasági kilátásokat elemezte.
Borús képet fest az Economist a magyar kormány eddigi teljesítményéről és az ország kilátásairól: a munkanélküliség 12 százalék felé, az infláció pedig 6
százalék felé közelít, miközben a gazdasági mutatók a térség országai közül a leggyengébbek, az első negyedévben csökkent a GDP, s a befektetők is idegesek – ezt jelzi, hogy a tízéves államkötvények hozamai 9 százalék körül vannak. A lap szerint a Fidesz kezd kétségbeesetté válni. A 2020-ig megvalósuló egymillió munkahelyre vonatkozó ígéretből csupán 50 ezer új állás jött létre, azok jelentős része az árokásásra és tisztításra kirendelt közmunkásoknak köszönhető.
A büdzsére vonatkozó tervek „szélsőségesen optimisták” voltak, ráadásul az IMF-tárgyalások még nem kezdődtek el, pedig Magyarországnak 15 milliárd dollár hitelre volna szüksége, hogy finanszírozza adósságát – írja a brit lap, majd hozzáteszi: a jó hír ezzel szemben az, hogy az Európai Unió már nem fenyeget a kohéziós pénzek felfüggesztésével. Az Economist a korrupció intézményesített formáiról is írt, de kitért az erősödő Horthy-kultuszra, a román-magyar kapcsolatok lehűlésével járó Nyírő-újratemetésre, a gyűlőletbeszéd és a xenofóbia erősödésére – olvasható a Médianéző összeállításában.