David Pressman lehetséges utódja is bevédte Orbán Balázst: „Valakit azért törölni, mert nem tetszik a hite és az értékei, elfogadhatatlan”
Bryan E. Leib szerint a woke-vírus Amerikában az egyetemi kampuszokon vert gyökeret.
Az új felsőoktatási törvény állami ösztöndíjrendszert alakítana ki a jelenlegi finanszírozás helyett. Ennek értelmében 7-15 évig Magyarországon kellene dolgoznia a támogatott diplomásoknak. Végrehajthatják az intézmények összevonását, és 36 milliárdot kivonhatnak a felsőoktatásból - derül ki az Origo összeállításából.
Az Origo megszerezte a felsőoktatási törvénynek a lovasberényi kormányülésen tárgyalt tervezetét. A nem jóváhagyott javaslat legfőbb újdonsága, hogy állami ösztöndíjjal váltaná fel az államilag finanszírozott képzéseket. Ez azt jelenti, hogy a támogatásban részesülő hallgatónak a diploma megszerzését követő 7-15 évig Magyarországon kellene dolgoznia. „Ennek nem teljesülése esetén a képzés költségét a hallgató az intézménynek visszatéríteni köteles” - szögezik le. Tavasszal egyébként Pokorni Zoltán is hasonló ötletet vetett fel, amit Hoffmann Rózsa akkor visszautasított.
A törvény tudományegyetemekre és főiskolákra osztaná a felsőoktatás intézményeit, az egyetemeket 2015-ig kivezetné a rendszerből. Számukra a koncepció a következő alternatívákat kínálja fel: „az átmeneti időszakban minőségjavulásuk vagy integrálódásuk révén bekerülhetnek a tudományegyetemek sorába, vagy főiskolává alakulnak, esetleg magánintézménnyé alakulnak, vagy megszűnnek”.
Az Origo forrásai alapján „az intézmények, szakok, karok megfelelően átgondolt és ütemezett” összevonása továbbra is tervben van, és az a Budapesti Corvinus Egyetemet is érinteni fogja. A jelenlegi koncepció összesen 26 állami egyetemmel és főiskolával számol.