A szocialista politikus szerint elgondolkodtató, hogy valakit, akit az egyik legsúlyosabb államellenes bűncselekménnyel gyanúsítanak meg, az őrizetbe vétel után pár nappal elengednek. Bárándy Gergely szerint az is sokatmondó, hogy az őrizetbe vételeket a Fidesz-kongresszus előtti napokra időzítették.
Bárándy Gergely szerint sokatmondó, hogy az állam elleni bűncselekménnyel gyanúsított Galambos Lajost és Szilvásy Györgyöt nem helyezték előzetes letartóztatásba. Az MSZP-s képviselő úgy fogalmazott, elgondolkodtató, hogy a Fővárosi Bíróság Katonai Tanácsa - az ügyészi indítvánnyal szemben - úgy ítélte meg, hogy valakit, akit az egyik legsúlyosabb államellenes bűncselekménnyel gyanúsítanak, és az éjszaka közepén bilincsben visznek el otthonról, az őrizetbe vétel után másnap, harmadnap haza lehet engedni. „Ez a tény önmagában sokatmondó, ahogy az is, hogy az őrizetbe vételeket a Fidesz-kongresszus előtti napokra időzítették” - fogalmazott. Leszögezte, nem tudja, miért vitték be a volt titkosszolgálati vezetőket.
A politikus a büntetőeljárási törvény hétfőn elfogadott módosításával kapcsolatban elmondta: az előterjesztő alkotmányügyi bizottság elnöke is elismerte, hogy azt az ügyészségen fogalmazták meg, így a vádhatóság lényegében megrendelte hatáskörének bővítését az Országgyűléstől. Bárándy felidézte a Legfelsőbb Bíróság büntetőkollégiumának állásfoglalását, amely szerint a jogszabály több ponton alkotmányellenes. Bárándy szerint ezen az sem változtat, hogy a végső verzió szerint a védő a kiemelt ügyekben is ott lehet a gyanúsított kihallgatásán, találkozásukat ugyanis az őrizet első 48 órájában továbbra is korlátozhatják. Hozzátette: azoknak az ügyészeknek, akik a javaslat kidolgozásában részt vettek, el kell gondolkodniuk azon, alkalmasak-e és méltók-e arra, hogy egy demokratikus jogállam ügyészeként dolgozzanak. Szerinte ha az államfő aláírja a törvénymódosítást, akkor az MSZP az Alkotmánybírósághoz fordul.