A családok jelentik Európa jövőjét

2011. április 02. 15:52

A nagy család, a gyermekek vállalása örömöt jelent, és erősíti egész Európát – mondta Soltész Miklós, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (Nefmi) szociális, család-, és ifjúságügyért felelős államtitkára az európai népesedési és családügyi hét zárórendezvényén szombaton Budapesten.

2011. április 02. 15:52

Soltész Miklós arra biztatta a fiatalokat: merjenek családot alapítani, gyermeket vállalni, mert Magyarország és az egész Európai Unió jövője ezen múlik.

Győri Enikő, a Külügyminisztérium európai ügyekért felelős államtitkára azt hangsúlyozta: egyre kevesebben vannak azok, akik családban élnek, pedig a család biztonságot nyújt, ahová vissza lehet vonulni, ahol az együtt örülés és az együtt szomorkodás egy életre elszakíthatatlan köteléket tud kialakítani. Ez a biztonság elsősorban érzelmi szál, emellett pedig szociális, anyagi hátteret is nyújt - mondta.

Rétvári Bence parlamenti államtitkár kiemelte, hogy a magyar uniós elnökség egy évek óta mostohaként kezelt témát, a családok témáját állította középpontba.

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
páppi
2011. április 03. 22:34
Nem engedhetjük meg az igaz, de a valóság az, hogy mivel alacsony az életszínvonal nem a jólétről szól a kérdés hanem a megélhetésről. Ha nincs járulékfizetés, akkor nyilván - a rendszer jellegéből adódóan - nincs nyugdíj sem. Ez azzal jár, hogy az a sok nyugdíjas, aki egyedül él nincs akik gondoskodjon róla éhen hal vagy halálosan megbetegszik. A demográfiai helyzetünkből adódóan ez politikailag minimum vállalhatatlan, igazából politikai öngyilkosság. Másrészt emberileg sem lehet megtenni, mondom még egy diktatúrában vagy Romániában sem. Azok az idősek, akiknek van családjuk, azzal, hogy a gyerekeiknek kell teljes mértékben gondoskodniuk róluk az ő megélhetésüket is veszélyezteti, lehúzza őket. Akármennyire is indokolt lenne közgazdasági szempontból, ezt egyszerűen nem lehet meglépni. Azok, akik munkaképesek közülük sem nagyon találnak munkát, hiszen magas a munkanélküliség és még a képzett aktív korúak is nehezen találnak munkát. A közmunka is közpénzből működik, tehát addig nem lehet csökkenteni az ilyen irányú kiadásokat, amíg nincs gazdasági növekedés. Megjegyzem a kormány is erre tett fel egészen sok mindent. Abban szerintem azért egyetértünk, hogy a növekedés elérése érdekében az inaktívaknak kevesebbet kell odaadni az aktívaktól tehát hasonlóan ahhoz ahogy írtad szerintem nem megszüntetni kellene a járulékokat áfát hanem csökkenteni, hogy több pénz maradhasson az aktívaknál. Emellett mindenképpen a munkáltatók által fizetett közterheket is csökkenteni kell, hogy nőjön a foglalkoztatás és egy bizonyos pont után kényelmesen lehet tovább csökkenteni a közterheket, mert mindenkinek tudunk munkát (tehát bért) ajánlani a segély/nyugdíj stb. helyett. Ha az ilyen irányú politikát konzekvensen követnék az egymást váltó kormányok (ami a mai politikai kultúra teljesen elutasító jellegéből következően valószínűtlen) akkor is minimum 10-20 év múlva lenne érezhető, amire ugye az alap probléma (az aktívak az alacsony átlagbér miatt nem elég ösztönözöttek a gyerekvállalásra) miatt kicsi az esély ismét mivel a nyugdíjasok nem támogatják az ez irányú politikát. És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy az aktívak által megtermelt javak után fizetett adó/járulék stb. 80%-át évente adósságra fizetjük ezért a maradék 20 %-ból kell megoldani az újra elosztást, ami lényegesen csökkenti a kormányok mozgásterét egy ilyen irányú politika megvalósításánál. Tehát amit meg kellene tenni az emberek azért, hogy az emberek megélhetéséből jólét legyen pont az emberek miatt nem lehet megtenni és közben még elfogyunk meg öregszünk is. dilemma vagy mi?!
Öreg
2011. április 02. 20:06
Téves adat, hogy Magyarországon 2,1 gyerek születik családonként. Ez valósan 1,4 /és ebben benne szerepel a megélhetési gyerekszülés is/ Ahhoz, hogy az ország stabil legyen, kell 2,3 gyerek családonként és megfelelő körülmények a szülőknek./ iskolák, óvodák, bölcsődék, megfelelő munkalehetőség az anyáknak , családcentrikus társadalom/. Ez utóbbi hiányzik, mert a családellenes Cohn Benditet parlamenti párt hivja meg hazánkba, igy nem is csodálható,hogy egy barom szétzavarja a Millenárisról az ott lévő sok ezer embert, akiknek a fele gyerek volt/ Végül: félreértések elkerülése végett jó lesz tudni, ha nem lesz elég munkavállaló, hiába a pénz, minden összedől!/
slomovicz
2011. április 02. 18:43
Bár az első Orbán kormány is sok intézkedéssel ösztönözte a családokat, gyerekvállalókat, általános európai jelenség a gyerekvállalási hajlandóság csökkenése. Ez alól kivételek a bevándorlók és a roma családok. Ezt a jelenséget is, a liberálisok és a szocialisták számlájára irom- mert politikájuk mindig- a valóságban család ellenes volt. A mai fogyasztói társadalom a karriert és a sikert, a pénzt , Önös érdekeket helyez minden elé. A nagycsalád anyagilag is egy nagyobb teher. A főállású anyasággal -( a gyerek 18 éves koráig) feltételként- Pl. öt év munkaviszonyban töltött járulékfizetés után , vonzóvá lehetne tenni a gyerekvállalást. Másik megoldás ez mellett, a nagyszámú fél állás a gyereket vállaló anyáknak. De hol van erre a pénze ennek az országnak? Egyre kevesebb munkaképes ember tartja el a többieket európában, ez nagy baj.
Himalája
2011. április 02. 17:44
A demokráciákban nincs jelentősége a családnak. A gyerekek kenyérkeresőszakma adását, iskoláztatását, és részben eltartásukat is magára válalta az állam. Így kevésbé van okuk hállalkodni a szüleiknek, gondoskodni róluk öregkorukban. A szülőknek pedig öregkorban kevésbé van szükségük gyerekeikre, az állami egészségügy és nyugdíjrendszer gondoskodik róluk. A demokrácia terjeszkedése ellen pedig nincs mit tenni. Ráadásul a társadalom nagy része számára ez egy eléggé kényelmes állapot. Kevésebb felelősséggel jól megélnek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!