Karácsony rosszabb városvezető még Demszkynél is!
Egyértelműen kijelenthető, hogy a város népességének csökkenését a belföldi vándorlás egyenlegének romlása okozza.
A Fővárosi Közgyűlés egyhangúlag döntött Sztálin, Haynau és hét másik személy díszpolgárságának visszavételéről. Tarlós István közölte, az érintettek a magyar szabadságharc és a demokrácia ellenségei voltak. Horváth Csaba szerint Sztálin nem is volt díszpolgár, Tarlós dokumentummal cáfolt.
Egyhangúlag törölte a Fővárosi Közgyűlés Budapest díszpolgárai közül Sztálint, Haynaut, Jellasicsot, Windischgrätzet, Alexander von Bach volt belügyminisztert, Ivan Paszkievicset, az orosz hadsereg 1849-es főparancsnokát, Felix Schwarzenberg osztrák miniszterelnököt, Karl Ludwig Grünne osztrák tábornokot és Karl Geringer osztrák császári biztost. Tarlós István főpolgármester azzal indokolta a cím megvonását célzó indítványt, hogy az érintettek a magyar szabadságharc és a demokrácia ellenségei voltak.
Horváth Csaba MSZP-frakcióvezető szerint Tarlós István tudatosan elhallgatja, hogy a közgyűlés korábban azért nem fogadta el Sztálin levételét a díszpolgárok listájáról, mert azon soha nem is szerepelt. Tarlós közölte, előző nap megtalálták azt az 1947. november 7-i, a székesfőváros díszközgyűlésén közfelkiáltással meghozott határozatot, amely kimondta Sztálin díszpolgárságát.
Egy másik döntés értelmében a korábbi huszonöt helyett elegendő lesz öt évnek eltelnie a névadó halála után, hogy közterületet nevezhessenek el róla. A képviselők arról is határoztak, hogy a jövőben egy személyről több kerületben is lehessen utcát elnevezni. Az MSZP nem értett egyet az utóbbi törekvéssel, így tartózkodott, két LMP-s képviselő pedig nemmel szavazott. A közgyűlés döntése értelmében a díszpolgári cím a jövőben posztumusz is adományozhatóvá válik.