Nem kap extra jogokat az államfő

2011. február 24. 08:17

Szinte biztosan nem tartalmazza majd az új alkotmány azt a passzust, amely lehetővé teszi az államfőnek, hogy válság esetén feloszlathassa az Országgyűlést - írja a Népszabadság. A lap szerint a gyermekek után járó plusz szavazati jog sem lesz az alaptörvény része.

2011. február 24. 08:17
Nem ad extra jogokat az államfőnek az új alkotmány: szinte biztosan nem tartalmazza azt a passzust, amely alkotmányos-politikai válság esetén lehetővé tenné a köztársasági elnöknek, hogy belátása szerint feloszlathassa az Országgyűlést - közölte Gulyás Gergely, az új alkotmány normaszövegét készítő háromfős bizottság fideszes tagja a Népszabadságnak.
 
Hivatalos döntés természetesen még nincs erről, de mivel az én véleményem az, hogy ennek nem kell szerepelnie az új alkotmányban, és Szájer József ezzel megegyező véleményét is ismerem, nagyon valószínű, hogy nem lesz benne, mivel háromfős az új alaptörvény tervezetét szövegező bizottság - mondta Gulyás, aki hozzátette, ezt egy újabb gesztusnak tekintik az ellenzék felé.
 
A lap úgy tudja, a gyermekek után járó plusz szavazati jog sem lesz az új alkotmány, illetve a megalkotandó választójogi törvény része.

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Csillagösvény
2011. február 24. 11:39
Azzal meg egyáltalán nem értek egyet, hogy kikerült az alkotmányból a köztársasági elnök joga az országgyűlés feloszlatására. A 2006-os eseményekre mindenki emlékszik, ha akkor új választásokat lehetett volna kiírni alkotmányos-morális válságra hivatkozva, nem szívtunk volna még 4 évet ezzel az öszödi böszmével.
Machiavelli
2011. február 24. 10:47
Ha nem lesz teljes a szavazategyenlőség és a gyerekeimnek nem lesz meg a szavazatarányos képviselete, akkor ez nem az én alkotmányom, amivel bár különböző okokért, de nem leszek egyedül!
Csigorin
2011. február 24. 10:02
Na jo... tenyleg kezdem nem erteni miert olyan fontos igy az alkotmany ha semmi se valtozik erdemben. Egy olyan helyzet, mint 2006ban, hogy egy totalisan hitelet vesztett, nepszerutlen, megvetett kormany elvakult hatalomvagybol az orszag nyakan tudjon maradni, nem szabad hogy megismetlodjek. Harom tovabbi evig maradtak, es miert? Mit tudnak felmutatni? SEMMIT. Nemcsak az oszodi beszed elott, utana sem csinaltak semmit! Csak karba tett kezzel vegigneztek ahogy az egekbe no az adossag, strukturalis reform nulla, egy-ket parasztvakito nephergelo funyiroelven alapulo latszatintezkedes-megszoritas, es kesz. Ha ilyen helyzet all elo, igenis legyen valamilyen szerv, aki kepes arra hogy kiirasson uj valasztasokat, ahol a kozbizalmat elvezo kormany kerulhet hatalomra. Nem azt mondom hogy a nepszeruseg az elso, negy ev alatt nyilvan lehet erodalodni, nepszerubbnek-kevesbe nepszerunek lenni, ez termeszetes. De a Gyurcsany-rezsim totalis elutasitottsaga atlepett egy hatart, es ezt a problemat nem tudtak orvosolni. Ilyen esetben mit lehet majd az uj alkotmany szerint tenni? Az Orszaggyules altali feloszlatas nem jatszik mert ugye ott a kormany tobbsegben van, tehat soha nem fogja feloszlatni. Van egy masik javaslatom, ha erdemi valtoztatasokat nem akarnak, csak eppen b@ssza a csoruket hogy 1949 van elotte. Hoznak egy torvenyt, 2011. evi akarhanyadikat, ami vissavonja, majd valtozatlan szovegezessel elfogadja az osszes 1945-1990 kozti torvenyt. A Munka Torvenykonyve pl ha jol tudom meg 1952es, de a csaladjogi tv az biztos, stb stb. Alapjaban veve en szimaptizalok a kormannyal, es szazszor inkabb ok mint az elozo rezsim, de halkan feltennem a kerdest, ha rogyadozik egy haz, es felo hogy osszedol, akkor BIZTOS hogy a renovalast azzal kell kezdeni hogy fessuk be narancsszinure?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!