Tetszik a Jobbiknak Hoffmann javaslata

2010. november 24. 14:54

A Jobbik több ponton egyetért a Hoffmann Rózsa-féle felsőoktatási koncepcióval. Pokorni Zoltán és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium vezetőinek megállapodását viszont ehhez képest visszalépésnek tartja.

2010. november 24. 14:54

Felül kell vizsgálni a bolognai rendszert és a finanszírozás átalakítását - közölte Dúró Dóra, a Jobbik szóvivője szerdán. Elmondta: pártja visszalépésnek tartja a szaktárca és Pokorni Zoltán közötti egyezséget Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár eredeti javaslatához képest.

Álláspontjukat azzal indokolta, hogy a megállapodás irányadónak nevezi a bolognai rendszert, valamint a hallgatóarányos finanszírozást tartja követendőnek. A Jobbik szerint viszont ha a „fejkvótán” nem változtatnak, az hátráltatja a minőségi felsőoktatás létrejöttét.

Dúró hangsúlyozta, hogy a Hoffmann-féle koncepcióval sem értenek egyet maradéktalanul. Sokallják például az államilag finanszírozott hallgatók 45 százalékos arányát. Tévútnak tartják a kétszintű érettségit, ezért nem értenek egyet azzal, hogy a felvételit két emelt szintű érettségihez kössék. Nem támogatják a hallgatói jogok csorbítását, valamint azt sem, hogy a hallgatóknak járó juttatásokat törvény helyett rendeletben szabályozzák.

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gentry
2010. november 24. 16:47
"Tetszik a Jobbiknak Hoffmann javaslata" --- Ez egyúttal minősíti is a javaslatot.
Senior
2010. november 24. 15:56
Az EGYETEMEK megkövetelték! Próbálj meg úgy 440-470 pontot elérni emeltszintű érettségi, plusz nyelvvizsga nélkül. (pl.: SOTE, ELTE, Corvinus) Ja, azokat, a magukat egyetemnek nevező 300 pont körüli szarságokat, jobb esetben vissza kell minősíteni főiskolának, súlyosabb esetben szakközépiskolának. Egy részüket pedig piacképtelenség miatt be kell zárni.
eyeofodin85
2010. november 24. 15:44
Amikor bevezették a kétszintű érettségit akkor azt mondták, hogy az középszint lesz az azoknak akik nem akarnak tovább tanulni. Ellenben a felsőszintű pedig belépő a felsőoktatásba. Ehhez képest az egyetemek nem nagyon követelték meg az emeltet.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!