Csaknem 350-szer kellett kivonulniuk a tűzoltóknak vasárnap hajnalig a viharos időjárás miatt. Összesen 337 esetben viharkárok miatt, legtöbb esetben a csapadék okozta károk felszámolására vonultak helyszínre. A tűzoltók vasárnap 24 órás váltásban dolgoznak, a Borsod-Abaúj-Zempléni Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság összesen 540 főt mozgósított. Szentes György, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője elmondta, a Fonyód és Siófok között vasúti útvonalon egy fa leszakította a felsővezetéket, így a forgalom csaknem három órán keresztül állt, a budapesti Stadion Hotel pincéiből pedig a betörő vizet kellett kiszivattyúzniuk.
A Fejér megyei Gyúrón a megáradt patak okozott gondokat, Miskolcon a Szinva-patak lépett ki medréből. Vértesacsán három lakóházat öntött el a víz, egy négytagú családot kitelepítettek, elhelyezésüket a polgármester megoldotta. Megemelkedett a gyöngyösi Gyöngyös-patak, Parádon a Tarna-patak, a Pest megyei Dera-patak, Bátonyterenyén a Kecskés- és Medve-patakok, Sámsonházán a Szálaskai-patak, Bakonybélen pedig a Gerence-patak szintje. Piliscséven négy főt kellett kitelepíteni, mert egy vályogházat alámosott a víz, míg Tardoson szintén négy főt telepítettek ki a betörő víz miatt. Elhelyezésükről gondoskodtak.
A kemencei úttörőtáborból 34 gyereket és öt felnőttet panziókban helyeztek el. Szentendrén négy családot telepítettek ki, házuk közelében ugyanis megcsúszott a föld, a területet életveszélyesnek nyilvánították. Hugyagon két lakóépületet vettek körbe homokzsákokkal, a szakemberek az Ipoly áradására számítanak. Szirákon két embert telepítettek ki, a lezúduló víz nyolc házat veszélyeztetett, egy vályogház pedig megrepedt. Somogyszentpálon tíz embert helyeztek el ideiglenesen, mert a házukra fa dőlt. Szentes György elmondta, az Országos Meteorológiai Szolgálat hajnalban piros riasztást adott a nyugati országrész egyes területeiről.
Az Észak-magyarországi Környezetvédelmi és Vízügy Igazgatóság megkezdte az árhullámokra való felkészülést, közölte Csont Csaba, az árvízvédelmi osztály vezetője. Csont elmondta, a Sajón több árhullám vonult le az elmúlt hónapban, az elmúlt héten lehullott csapadék eredményeképp a folyón harmadfokú készültség van érvényben. Vasárnap kora reggeltől csaknem 1200 fő bevonásával dolgoznak a Sajó és a Hernád völgyében. A Sajó legnagyobb mellékvízfolyásán, a Bódván is magas vízállásra számítanak - fogalmazott.
FRISSÍTÉS:
A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei rendőr-főkapitányság sajtóreferense arról tájékoztatott, löszfal omlott egy családi házra Miskolcon. Két gyermeket és édesapjukat kimentették, ám az apa utóbb belehalt sérüléseibe.