Az úgynevezett multipoláris világrendben Ankara teljesen új rendszert épít ki, Törökország központtal, ami épp elég hatalomnak szúrja a szemét; a Migrációkutat Intézet vezetőjével beszélgettünk.
A civil szervezet úgy véli nem igaz, hogy az EU tagállami hatásköröket kíván elvonni Magyarországtól, és ezzel korlátozni kívánja a kormány mozgásterét.
Rodrigo Ballester szerint most dől el, hogy az EU olyan klub lett-e, ahol előírás a liberalizmus, és többé senki sem lehet konzervatív.
p
0
0
10
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 7 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Mitya Ivanov
2011. február 02. 12:46
mindenki nagyon örvendezik azon, hogy mi történik Egyiptomban meg mi történt Tunéziában. Pedig szerintem annyira nem egyértelmű, hogy ezek pozitív folyamatok. Mi lesz, ha a radikális iszlamisták erősödnek meg? Baradei személye legalább biztosíték arra, hogy normális mederben halad majd ez az ország, de pl Jemen esetében már nem vagyok ennyire optimista. Ott is készül valami.
nézd már, a diktatúra rendőrsége nem lő a tömegbe gumilövedékkel, nem lőnek a nép közé fejmagasságban könnygázgránátot? legalábbis az első képsorokon semmi ilyesmi nem látszott!
azért a video végén csak megjelent egy páncélozott járgány, de azt nem igazán láttam, mit lőtt ki, de a lövések után sem láttam fekvő, vérző embereket a téren, bár felfelé is lőtt a felüljáróra, vagy mi volt az (parkolóház?)
ebből csak az látszott, hogy az egyiptomi rendőrök gyengén felszerelt társaság, nincsenek meg az eszközeik a tömeg féken tartására, mondhatni, esélyük sincs
kedves mubarak elvtárs, szívesen kölcsönadjuk a forradalmi rendőr ezred és csatolt magán rendőrségünk hasonlóan kiképzett szakembereit utcai harcok sikeres megvívása céljából!