„Varga Judit miniszteri tevékenységét – információk híján – nehéz megítélni. Facebook profiljáról annyi állapítható meg bizonyosan, hogy nem fújta szét a haját a szél sem Strasbourgban, sem Luxembourgban. Egyéb interjúiban, a munkájáról szóló beszámolókban egyértelmű meggyőződéssel rendelkező, határozott vezetőnek mutatkozott.
Van azonban a munkásságának egy része, amiben láthatóan kudarcot vallott, és a kudarc okairól nem adott számot. Igaz, még az ellenzéki sajtó sem érdeklődését sem keltette fel.
Varga Judit 2019-ben kezdett el az internetes szólásszabadság kérdésével foglalkozni. Létre is hozta a hangzatos nevű Digitális Szabadság Bizottságot. 2020. június 9-én így írt erről a kormány honlapján:
»Gondolatok…
Megdöbbenten állok a Facebook tegnapi döntése előtt. Elfogadhatatlan, hogy az Európai Unióban a szólásszabadság ilyen nyilvánvaló módon szenvedjen csorbát. A politikai korrektség jegyében attól sem riadnak vissza, hogy Isten szolgájának szentmiséjét és trianoni elmélkedését cenzúrázzák. Böjte Csaba ferences rendi szerzetes a trianoni tragédia kapcsán fejtette ki gondolatait, amelyben többek között az összetartozás érzésére, egymás tiszteletére és megoldás megtalálására szólított fel. Megemlékezésében felhívta a figyelmet a történelemi seb okozta fájdalomra, valamint az ehhez kapcsolódó állampolgári és politikai felelősségre. Mindezek ellenére a közösségi oldal indokolás nélkül törölte bejegyzését. Egy ilyen, a kiengesztelésre felhívó bejegyzés eltávolítására nem is lehet ésszerű magyarázat, ezért félő, hogy a közösségi média döntése mögött ideológiai és politikai okok húzódnak.
2019-ben épp az ilyen nyilvánvaló jogsértések miatt hoztuk létre a Digitális Szabadság Bizottságot, amely a transznacionális technológiai cégek működésének vizsgálatát tűzte ki célul. Feladatunk, hogy az átláthatóság és a nyilvánosság fegyverével védelmezzük személyes szabadságunkat a digitális térben.«
2020. november 22-én a Facebookon kérte olvasóit, hogy segítsék a bizottság munkáját:
»Nem kérdés tehát, hogy van tennivalónk az ügyben, és ehhez elengedhetetlenül fontos az Önök visszajelzése is, hiszen csak együtt érhetünk el valódi változást. Ezért mindenkit arra kérek, hogy a Digitális Szabadság Bizottság honlapján, a
www.digitalisszabadsag.kormany.hu tájékozódjon és jelezze, ha úgy érzi, véleménynyilvánítási szabadságát sérelem érte az online térben.«