A Republikánus Párt tanulhat a Fidesztől

2022. november 21. 10:14

Nagyon fontos, hogy a választóknak kézzelfogható gazdasági támogatást nyújtsanak. Interjú.

2022. november 21. 10:14
null
Gladden Pappin
Gladden Pappin
Magyar Nemzet

„A november 8-i félidős választások nyomán a republikánusoknak sikerült megszerezniük a többséget a képviselőházban, de elmaradt a sokak által várt elsöprő siker, a »vörös cunami«. Mik lehettek az okai a párt relatív gyenge szereplésének?

Az amerikai választókat zavarja a gazdasági helyzet és az infláció, ugyanakkor nem bíznak eléggé abban, hogy a republikánusok megfelelően orvosolnák ezeket a problémákat. A szavazók 47 százaléka mondta azt, hogy a gazdaság és a munkahelyek helyzete a legfontosabb probléma, amellyel az országnak szembe kell néznie, ezen választók 65 százaléka pedig a republikánusokra szavazott.

Azonban a fontos csatatérállamokban, mint Pennsylvania, Georgia vagy éppen Arizona, a független szavazók túlnyomó része a demokratákra húzta be voksát.

A Republikánus Párt alapvető problémája, hogy nem tud a választóinak jelentős gazdasági előnyöket kínálni. Idén azt hitték, hogy a győzelemhez elegendő azt mondani: ők »nem Joe Biden«. A pártatlan szavazóknak azonban ez nem adott elég indokot arra, hogy a republikánusokra szavazzanak. Az egyik fő kampányüzenetük az volt, hogy többséget szerezve visszavágják a kormányzati kiadásokat. Egy ilyen állítás az elkötelezett republikánus szavazóknál megállja a helyét, azonban a független választók éppen a kormány által kínált gazdasági programok megerősítését akarják.

Ebből a szempontból a Republikánus Párt tanulhat a Fidesztől: nagyon fontos, hogy a választóknak kézzelfogható gazdasági támogatást nyújtsanak. 

A republikánusoknak a nemzeti többség pártjává kell válniuk, támogatniuk kell a mindenki számára előnyös állami juttatásokat, ugyanakkor mindezt a konzervatív értékek figyelembevétele mellett kell megtenniük.

Milyen következtetéseket vonhat le a pártvezetés az eredményekből?

Az Egyesült Államokban a választási kampányokhoz rengeteg erőforrásra van szükség, ezen pénzügyi források nagy részéről pedig a washingtoni republikánus vezetők – elsősorban Mitch McConnell és Kevin McCarthy – döntenek. Ők döntöttek úgy, hogy nem támogatják óriási összegekkel azokat a jelölteket, akik elkötelezettek Donald Trump korábbi elnök populista politikája iránt. Az olyan államokban, mint Arizona vagy Pennsylvania, Trump jelöltjei nagyon közel kerültek a győzelemhez, egyes szakértők szerint a republikánus vezetők támogatásával pedig meg is nyerhették volna a választásokat.

Bizonyos értelemben a vezetés nem akarja, hogy Trump fenntartsa vagy tovább növelje befolyását a pártban.

A republikánusoknak muszáj belátniuk, hogy a győzelemhez az amerikaiak gazdasági aggályait közvetlen intézkedésekkel kell orvosolniuk, nem pedig a kormányzati kiadások és adók csökkentésével. Az Egyesült Államokban – akárcsak a világon bárhol – bizonytalanná vált a gazdasági helyzet. A fiatalok nem látják olyan pozitívan a jövőt, ahogy szüleik és nagyszüleik. Mégis mit kínálnak ezeknek a szavazóknak a republikánusok? A válasz: nem eleget ahhoz, hogy elsöprő győzelmet arassanak a választásokon.”

Fotó: GIORGIO VIERA / AFP

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 18 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Lajoss
2022. november 21. 17:03
Amerikában egy pártállamot felépíteni?! Vicces gondolat..
njohn
2022. november 21. 16:40
Már alapból egy aljasság ez a lista, mert milyen jogon állít föl olyan kategóriát hogy ROMBOLÓ ???? ( DISRUPTER) (Ez egy sima idióta ballibbant agyalgás) , és Orbánt oda helyezi .... Orbán nem romboló, hanem REALISTA. A legrealistább politikus ma széles ez Európában.... ROMBOLÓ az , aki a migránsok tízezreit engedi be Európába....
szeekely
2022. november 21. 15:10
https://www.politico.eu/article/poll-who-is-the-most-powerful-person-in-europe/
Sincero
2022. november 21. 12:58
Ezen bukott el (részben) Bolsonaro is Brazíliában. A baloldali párt (Lula) a "nyomor demagógiájával" kihasználta a gazdasági egyenlőtlenséget az észak-keleti kisebb államokban. Egy igazi jobboldali pártnak nagyon oda kell figyelnie a leszakadó társadalmi rétegekre, mert ha nem, azon az egyre táguló résen jön vissza a baloldal.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!