„Időről időre megfordul egy-egy rémtörténet a magyar médiában. A szomszédok kihívják a rendőröket, mert elviselhetetlen bűz jön a házból, ahol Marika néni és Józsi bácsi 30 éve élnek együtt, de az utóbbi hónapokban már csak Marika nénit látják ki-be járni. A rendőrök kimennek, és az ágyban oszló tetemre bukkannak: a felpüffedt test gondosan betakargatva, a párna megigazítva és kisimítva az enyészett hajcsomók alatt, a rothadó, tágra merevedett száj szélén száradt ételmaradék, mintha még ma reggel is megpróbálták volna megetetni. Mellette gödröcske jelzi az ágyon, etetés után összebújás is volt. Marika nénivel hiába közli a rendőrség, hogy Józsi bácsi, aki annyi időn át gondoskodott érzelmi szükségleteiről, nem él többé. A hullaszagot és a legyeket az ő érzékszervei is regisztrálják, a kérlelhetetlen tény ellen mégis küzd az elméje: tegnap is mintha megmozdult volna! Megőrültek? Azonnal vegyék le róla a zsákot!
Marika néninek hosszú és fájdalmas terápiára lesz szüksége, mire az élet rideg tényei egyesével a helyükre kattannak az ő belső valóságában. Apránként, segítséggel tudja csak elfogadni őket, hiszen ha egyszerre zúdulnának rá, a meggyöngült psziché végleg megreccsenne és maga alá temetné. Lépésről lépésre: a tagadást sosem kezdhetjük feloldani ott, ahol a legerősebb, mert ellentart és megkeményedik. De nem eshetünk neki csákánnyal sem, mert olyan erősen rögzül a szerkezethez, hogy mire szétvernénk, azon kapnánk magunkat, hogy az alapot bontjuk. Ezért egyelőre nem beszélünk a halálról.
Milyen volt vele az élet? Hogyan ismerkedtek meg? Hogyan szerették meg egymást? – hosszú a történet, mire eljutunk odáig, hogy az orvos először figyelmezteti Józsi bácsit, hogy próbáljon meg kevesebb vörös húst enni és hanyagolni az esti sörözést, mert nem jók a leletei. Együtt legyintettek: »a szomszédnak is ugyanezt mondták tíz éve, és kutya baja!« Persze, kiváltották a méregdrága gyógyszert, szedte is a Józsi rendesen, így azért már nyugodtabban lehetett lekísérni a hasaalját egy korty jó kőbányaival – ennyibe senki nem halt még bele! Ha Marika néninek jó terapeutája van, akkor a valóság fonalát távolról és fokozatosan kezdik felgöngyölíteni, és nagyon lassan eljutnak addig, hogy Józsi bácsi meghal, ő pedig ül az ágy szélén, és pacalt töm az oszló testbe – így lesz a kegyetlen, elutasított valóság Marika történetébe is beépülő, immáron ha gyötrelmes és bűntudattal teli is, de legalább valós jellegénél fogva elismert tény.