„No, nem azért, mert a törvények elfogádására az ellenzéki képviselőknek érdemi befolyása lenne, hanem mert csak így lehet alternatívát kínálni, és kormányzóképességet mutatni a választóknak. Azok az ellenzéki pártok, akik azt hiszik, a harsány Orbán-ellenesség önmagában elég a kormányváltáshoz, tévúton járnak. A Fidesz-szavazók többsége ugyanis jobb híján szavaz Orbánékra, mert máshol nem lát erőt, cselekvési tervet, víziót.
Vona Gábor ötletét egy ellenzéki »árnyékparlament« megalakításáról nem tartom sem kiforrottnak, sem kivitelezhetőnek. Miben lennne ez más, mint a jelenlegi törvényhozás, ahol mindenki elmondhatja véleményét, bemutathatja programját? Kik és milyen képviseleti aránnyal vennének benne részt? A parlamenten kívüli Momentum Mozgalom például delegálhatna küldöttet? Ha igen, annyit, mint a vele jelenleg hasonló súlycsoportban lévő, de 2018-ban még az ellenzéket vezető Jobbik Magyarországért Mozgalom? Egy független Hadházy Ákos hány DK-st ér?
Az ellenzék feladata megismerhető és átélhető jövőképet felmutatni az Orbán Viktor utáni Magyarországnak. Minden más pótcselekvés.”