Határozott véleményem, hogy a parlamenti jelenlétnek VAN értelme

2020. február 23. 13:53

Azok az ellenzéki pártok, akik azt hiszik, a harsány Orbán-ellenesség önmagában elég a kormányváltáshoz, tévúton járnak.

2020. február 23. 13:53
Bencsik János
Facebook

„No, nem azért, mert a törvények elfogádására az ellenzéki képviselőknek érdemi befolyása lenne, hanem mert csak így lehet alternatívát kínálni, és kormányzóképességet mutatni a választóknak. Azok az ellenzéki pártok, akik azt hiszik, a harsány Orbán-ellenesség önmagában elég a kormányváltáshoz, tévúton járnak. A Fidesz-szavazók többsége ugyanis jobb híján szavaz Orbánékra, mert máshol nem lát erőt, cselekvési tervet, víziót.

Vona Gábor ötletét egy ellenzéki »árnyékparlament« megalakításáról nem tartom sem kiforrottnak, sem kivitelezhetőnek. Miben lennne ez más, mint a jelenlegi törvényhozás, ahol mindenki elmondhatja véleményét, bemutathatja programját? Kik és milyen képviseleti aránnyal vennének benne részt? A parlamenten kívüli Momentum Mozgalom például delegálhatna küldöttet? Ha igen, annyit, mint a vele jelenleg hasonló súlycsoportban lévő, de 2018-ban még az ellenzéket vezető Jobbik Magyarországért Mozgalom? Egy független Hadházy Ákos hány DK-st ér?

Az ellenzék feladata megismerhető és átélhető jövőképet felmutatni az Orbán Viktor utáni Magyarországnak. Minden más pótcselekvés.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 67 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Vakfolt
2020. február 24. 09:44
Igaza van, és eddig hol rejtegette az igazát? Úgy viselkednek az ellenzékiek, mint az a csapat, amelyik 5-0 hátrányban van, és akkor nem hajlandó játszani, csak szabálytalankodni. A nézőknek nem fog ám tetszeni, mert nem ezért jöttek és nem ezért támogatták a csapatukat, hogy ezt csinálják.
simonvitéz
2020. február 23. 19:07
Azért hihetetlen, hogy emberek ott tartanak, hogy szerintük a parlamenti jelenlétnek a választók befolyásolása szempontjából van értelme. Most őszintén, még a politika iránt érdeklődők közül is csak kevesen néznek parlamenti közvetítést. Nem, a parlamentben azért kell ott lenniük az ellenzéki képviselőknek, mert ez a népképviseleti demokrácia lényege. Őket azért küldik oda a választók hogy őket képviseljék. Az más kérdés, hogy utána a választó nagy ívben tesz arra, ezt milyen stílusban, hogyan teszik.
BőröndÖdön
2020. február 23. 18:04
Helyes,asszisztálj a pártállami bábszínházban...:(
Akitlosz
2020. február 23. 17:40
Ennél még rosszabb a helyzet. Hiába mutat(na) fel az ellenzék vagy akármelyik politikai párt "megismerhető és átélhető jövőképet felmutatni az Orbán Viktor utáni Magyarországnak", ezek csak pusztán szavak, üres ígéretek lennének. A parlament uralkodik az országon, azt csinál, amit csak akar. A parlamentet nem kötik a pártprogramok, választási ígéretek, kormányprogramok. Így a politikai pártok ígérhetnek amit akarnak, hatalomra kerülve így is úgy is csinálhatnak, amit akarnak, nem köti őket a saját programjukhoz sem semmi. Így ebben a rendszerben az ígéretekben hívő szavazók törvényszerűen csalódnak. Nem is készítenek már a politikai pártok, sem ellenzékben, sem kormányon programokat, mert minek. Nincsen a pártprogramoknak semmi közjogi szerepük és súlyuk. A választóknak pedig csak a csekély része olvasná el azokat és a választók nagy többsége úgysem politikai programok alapján szavaz. Főleg, mert ha vannak, bár nincsenek, de ha lennének a pártprogramok akkor sem tartalmaznak konkrét, számonkérhető ígéreteket, csak jól hangzó, ámde megfoghatatlan frázisokat. Úgyhogy ebben a jelenlegi politikai rendszerben a választási programoknak csak nagyon csekély jelentőségük van, annyira csekély, hogy gyakorlatilag nem is éri meg olyanokat írni. Úgy sincsenek és nem lennének betartva, mert mint írtam a parlamentet SEMMI nem köti a programokhoz. Ha pedig nincsenek programok és ígéretek, akkor nem is tudnak csalódni a választók azokban így dupla haszon. Sokkal komolyabb politikai rendszer kellene olyan, amelyik a választásokon elindulni óhajtó minden párttól megköveteli a választási programot mégpedig egészen konkrét tartalmi és formai követelmények alapján. Aztán a választásokon győztes pártnak kutya kötelessége lenne végrehajtania a választási programját, mert arra és csak arra kapott felhatalmazást, az ellenkezőjére pedig véletlenül sem. Koalíciós kormányzás esetén írnának új ormányprogramot, de csakis a koalíciós pártok választási programjából összeollózva. És amennyiben a parlament nem hajtaná végre a programot, akkor az államfőnek saját hatáskörben jogában állna feloszlatnia a parlamentet és új választást kiírnia ugyanilyen szabályok alapján. A parlament túlhatalmát vissza kellene fogni. A parlament dönt alkotmányról, törvényekről, a kormányról, az államfőről miközben nem köti semmi, sem a választók felé, sem a saját pártjainak az ígéretei, sem az államfő felé. Az is használna valamennyit, ha lenne egy elsősorban nem a politikai pártok embereiből, hanem a társadalom széles rétegeiből álló korporatív alapú felsőház. Abban így érdemibb és hasznosabb munka folyna, ami emelné a törvények színvonalát, minőségét. Az alsóházban meg veszekedhetnének tovább egymással a politikai pártok.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!