„Örök szerelem, ettől nem lehet elszakadni” – így vallott a visszatéréséről a Mandinernek az olimpiai bajnok
Szász Emese a decemberi országos csapatbajnokságon a gyermekei előtt léphet ismét pástra.
Nem szabadna megengedniük, hogy az európai társadalmakat, és így a civilizációt veszélybe sodorják. Interjú.
„Mit tanácsolna az európai vezetőknek, hogy a mostaninál sikeresebben kezeljék a tömeges illegális bevándorlást?
Nem szabadna megengedniük, hogy az európai társadalmakat, és így a civilizációt veszélybe sodorják. Az emberek egy jelentős része látja, hogy a tömeges illegális migráció, a különféle társadalmak átalakítása egyértelműen a nyugati civilizáció végét jelentheti. Ennek oka, hogy nagyon különböző az őshonos európaiak kultúrája és a beérkezők identitása. Arról sem szabad elfelejtkezni, hogy az Európába érkezők jelentős része muszlim, míg a kontinensen a keresztény-zsidó kultúra a meghatározó. A kettő egymás mellett élése pedig rengeteg konfliktust generálhat.
A tömeges bevándorlás hívei azt hirdetik, hogy a multikulturalizmus révén a korábban említett problémák feloldhatóak, azonban a gyakorlat bebizonyította, hogy a multikulturalizmus nem képes teljes körű megoldást nyújtani.
Jó példa erre Anglia, ahol volt arra példa, hogy a saria és a helyi jog ütközése olyan konfliktust generált, amit nem sikerült meghaladnia a helyi közösségnek, mivel a két jogrendszer gyakorlatilag egymás mellett él.
Brazília hogyan próbálja kezelni a venezuelai migrációs válságot?
Nagyon nagy a különbség a venezuelai és az európai helyzet között. Latin-Amerikában egyértelműen menekültekről beszélhetünk, mivel a venezuelai rezsim teljesen élhetetlenné vált, az emberek közvetlen élete van veszélyben. Ezzel szemben az európai migrációs krízisben nem olyan személyek jelentek meg, akiknek az élete közvetlen veszélyben lenne. Itt mindenképpen gazdasági migránsokról beszélünk. Az nem lehet kérdés, hogy a bajban lévőknek segítünk, de ez nem jelenti azt, hogy a határaink védelmét és a biztonságunkat feladjuk. Érdekes, hogy a Közel-Keletről érkezettek jelentős része fiatal, katonakorban lévő férfi volt, csak elvétve lehetett látni gyerekeket, nőket és időseket.”
Paolo Eneas, Jair Bolsonaro brazil elnök politikai tanácsadója.