BáNATOs jövő

2018. július 31. 07:13

El kell fogadni katonai kiadásai jelentős növelésének kényszerét, ami rontja a gazdasági teljesítményüket, növeli eladósodottságukat.

2018. július 31. 07:13
Bogár László
Bogár László
Magyar Hírlap

„Már a 2008-as mesterségesen kiprovokált – csinált – globális pénzügyi válság is főként Európát és Oroszországot sújtotta, és Kína gazdasági növekedésének lassulásával, belső feszültségeinek fokozódásával járt. Ezt követte a szintén mesterségesen kiprovokált ukrajnai polgárháború, majd az Oroszország elleni hisztéria fokozása. A szíriai polgárháború egyszerre szólt Oroszországnak és Európának, amelyet a »menekültek« befogadásának színlelt kényszerével igyekszik destabilizálni a »birodalom«.

Az elmúlt évtizedek egyértelműen legdrámaibb kereskedelmi háborújának fő célpontja szintén nyilvánvaló módon Európa, Oroszország és Kína, de legfőképpen hármas együttműködésük egész rendszere. De a Volkswagen-botránytól a német–orosz gázvezeték helyett amerikai cseppfolyósföldgáz-szállításokig bezárólag akciók egész sora jelzi a destabilizálás és szétzilálás stratégiáját. A most zajló folyamat lényege az, hogy Európát azzal fenyegeti meg a »birodalom«, hogy ha nem járul hozzá az eddiginél sokkal nagyobb mértékben önmaga függő helyzetben tartásához, akkor felhagy Európa függésben tartásával. Bár ez önmagában tragikomikus, ám Európa nincs abban a helyzetben, hogy mindezzel nyíltan szembeszálljon.

El kell tehát fogadni katonai kiadásai jelentős növelésének kényszerét, ami rontja a gazdasági teljesítményüket, növeli eladósodottságukat. Mivel amerikai fegyvereket vásárolnak több tízmilliárd dolláros nagyságrendben, ezzel javítják az amerikai kereskedelmi mérleget, és persze rontják a sajátjukat. Az Oroszországgal való kényszerű szembenállás, a szankciók még inkább szétzilálják az eurázsiai együttműködés esélyeit, s a globális kereskedelmi háborúban Kínával is egyre inkább szembekerül. Európa tehát elég báNATOs jövő elé néz majd.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
szemlelo
2018. július 31. 12:06
Az 1950-es években volt a NATO-ról a mondás: "A NATO célja, hogy tartsa - az oroszokat kint, - az amerikaiakat bent, - a németeket lent."
br-o
2018. július 31. 10:03
Én sokkal bánatosabb voltam, amikor az irakiaknak ajándékoztuk a tankjainkat. És még sorolhatnám.
fogas paduc
2018. július 31. 09:25
Az amerikai kinnlevőség 54 000 milliárd USD. Ha ezt csak 4% kamara adja ki, akkor az évente 2200 milliárd USD - Amerikai hadsereg fenntartása ingyen van számukra.
Vakfolt
2018. július 31. 08:18
Speciel a gazdasági okokon túl nem baj, ha a haderőt fejleszti az eu (és mi). Az mondjuk nem világos, hogy miért szükségszerű jenki cuccot venni, mikor gyártanak az eu országok eleget..
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!