Referendumok

2017. október 10. 07:14

Nincs undorítóbb, mint amikor mindig és kizárólag a liberálisok hivatkoznak arra, hogy az otthon maradottakat is be kell számítani egy referendum mérlegelésénél.

2017. október 10. 07:14
Lovas István
Magyar Hírlap

”Egyébként általában nincs undorítóbb, mint amikor mindig és kizárólag a liberálisok hivatkoznak arra, hogy az otthon maradottakat is be kell számítani akár egy referendum, akár egy országos politikai szavazás mérlegelésénél. Ezt a rájuk jellemző »érvet« természetesen csakis akkor hozzák fel, ha veszítenek.

Ugyanis egy szavazás vagy népszavazás a demokráciák egyik fő aktusa, amelyre éppen a demokrácia miatt az megy el véleményt nyilvánítani, aki akar, kivéve olyan országokban, ahol a szavazást a törvény kötelezővé teszi. Aki úgy dönt, hogy otthon marad, annak joga van később sajnálni tétlenségét, de semmiképpen nem vonhatja kétségbe az eredmény jogosságát és legitim voltát.

De legalább egyszer vegyük komolyan a liberális érvet, és vessünk egy pillantást a hazánk sorsát alapvetően meghatározó két korábbi népszavazásra. Az egyik az 1997 novemberében kiírt referendum volt NATO-csatlakozásunkról. Amelynél tisztességtelenebbet azért tudunk csak elképzelni, mert egy ahhoz hasonlót tartottak 2003 áprilisában is EU-tagságunkról.

Hogy miért volt mindkettő tisztességtelen? Azért, mert mind a NATO-, mind az EU-csatlakozás esetében esélyük nem volt az ellenzőknek, hogy bármiféle médiafelületen elmondhassák érveiket.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 95 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
navis praetoria
2017. október 10. 21:43
Kontextus. Ez is egy gyakori hibád. 1978-ban a fő ellentmondás a francoi diktatúra meghaladása volt. Akkor arra koncentráltak. A magyar rendszerváltásba is csúszott néhány hiba (pl. futni hagyták az ordas gyilkosokat, vélhetően, hogy ne legyen polgárháború), de attól az még érvényes. A katalánok 78 után ráhajtottak az alkotmány reformjára. Több kezdeményezésüket is elvetették. Mostanra - 40 évvel később - érett be a függetlenség követelése. 40 év nem két hét. (Your fallacy: appeal to extremes.) Ceterum censeo a katalán függetlenség ürügyén preemtíve a székely függetlenség ellen fújsz.
madarasi.abel
2017. október 10. 19:48
Tévedsz. A fajtád (mint típus) gyomorforgató seggnyalásánál nincs undorítóbb.
Mindjárt
2017. október 10. 14:36
Az ukránokat leszarom de a Chernobyl robbanás a magyaroknak is rengeteg kárt okozott. Rengeteg a fiatal beteg olyan dolgokkal amti cask a sugárzásal lehet megmagyarázni. A Kádár diktatúra eltitkolta, hogy veszély van. Az emberek kimentek és a rádióaktív pór megmérgezte őket. Ez kihat az elkövetkező generációkra. Felelőtlenek tartom a Paks kibővítését. Akár orosz, amerikai, vagy francia teknológia. Nagyon veszélyes.
ThunderDan
2017. október 10. 12:25
Hehe, Lovas szokás szerint lecsapta a kettősmércében világklasszis ballibek által feladott magas labdát. :))
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!