Kaméleonpolitika

2017. március 07. 07:57

A kaméleonokat megszégyenítő színváltási képességgel megáldott politikus 2009-ben nem forszírozta a népszavazást, a parlamentet kérte a döntéshez. Ám ettől az álláspontjától is képes volt évekkel később ismét eltávolodni.

2017. március 07. 07:57
Kiss Gergely
Magyar Idők

»Miután Paks stratégiai kérdés, ezért nem bírja ki (…) a középszerű vagy kisstílű vitákat (…), ennek a kormánynak, és azt hiszem, minden más kormánynak az a szándéka, hogy (…) ez a négy blokk, amiből ma a paksi atomerőmű áll, az tartósan, ahogyan az a törvényben rögzítve van, állami tulajdonban kell, hogy maradjon. (…) Atomenergiára építve villamos energiát termelni, az nem csak energiapolitikai kérdés, ennél sokkal szélesebb értelmű biztonsági és környezetvédelmi kérdés« – ezek a mondatok mind Gyurcsány Ferenc száját hagyták el 2006. február 7-én Pakson, az erőmű fennállásának harmincadik évfordulóján. Az eseményen szóba került a bővítés is. A kormányfő akkor éppen úgy gondolta: »az a helyes, hogy Magyarországon erről a kérdésről népszavazás döntsön majd«.

A kormány szándéka arra kérni az Országgyűlést, még az idei év első félévében hozzon döntést arról, hogy a paksi atomerőmű kapacitását egy átfogó fejlesztéssel megkétszerezzük – ezt szintén Gyurcsány Ferenc mondta 2009. február 16-án az Országgyűlés előtt. Az akkori miniszterelnök a politikai térben nyitott kapukat döngetett, kérése az év márciusában teljesült. A Tisztelt Ház 330 igen, hat nem és tíz tartózkodás mellett felhatalmazást adott egy új atomerőmű építésére. A ritka alkalmak egyike, amikor konszenzus, nemzeti minimum jött létre a pártok között.

Vagyis a kaméleonokat megszégyenítő színváltási képességgel megáldott politikus 2009-ben nem forszírozta a népszavazást, a parlamentet kérte a döntéshez. Ám ettől az álláspontjától is képes volt évekkel később ismét eltávolodni, és ebben sem egyenes gerinc, sem jellembeli erősségek nem hátráltatták.

Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin 2014. január 14-én aláírta azt az együttműködési megállapodást, amely magában foglalta a két új atomerőművi blokk megépítését. Néhány napra rá utcára vonultak Gyurcsány Ferenc pártjának, a Demokratikus Koalíciónak és az Együtt-PM-nek a szimpatizánsai. A tüntetésnek hangzatos jelmondatot választottak: Paksról döntsön a nép! Gyurcsányék azóta ezen is túlléptek, hiszen a DK szerint a bővítés idejétmúlt, ezért már egyáltalán nem támogatják a beruházást. Korábbi pártja, az MSZP pedig rárepült a népszavazás kezdeményezésére, amely most (a Momentum után szabadon) az LMP-nek jutott az eszébe.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Conduct
2017. március 07. 16:17
Kisz-titkárból sorospénzen tanuló szovjetkizavaró nyugatbarát liberális majd illiberális soros és nyugatellenes oroszbarát.Biztos van amit kihagytam.Ő a miniszterelnökünk 7 éve.A Gy.sem normàlis de azért ne őrülnünk már meg!
Pinter68
2017. március 07. 13:12
Kedves Magyar Idők! Semmi sem áll távolabb tőlem, mint hogy Gyurcsányt védjem. De nála gyakrabban ebben az országban csak egyetlen ember változtatta meg a véleményét, BÁRMILYEN dologban. És őt Orbán Viktornak hívják. Szóval, enyhén szólva is hiteltelen az a lap, amelyik erről nem hajlandó tudomást venni. De jó kutya módjára ugye, nem lehet beleharapni abba a kézbe, amelyik enni ad.
madarasi.abel
2017. március 07. 10:14
amúgy meg a gyurcsányozás nagyon retro kezd lenni. Maradjunk inkább az "elmúlt 8 év"-nél :)
madarasi.abel
2017. március 07. 10:12
nekem ne beszéljen kaméleonról az olyan, aki a liberálisból polgárin keresztül maffiafőnökké vált vezetőt isteníti. Igen, arról a csútiról beszélek, akinek inkább levették a netről a régi megszólalásait, mivel már kínosan sok megszólalása tanúskodott a "megváltozott körülményekről".
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!