Nem Magyarország lép ki az EU-ból, hanem az EU lép túl Magyarországon

Orbán Viktornak esze ágában sincs kilépni az Európai Unióból, mert pontosan tudja, hogy ez az ország, amit az elmúlt 15 évben felépített, másnap csődbe menne.

A magát intellektuális és politikai elitnek tartó felső kaszt hosszú évtizedek alatt rendezkedett be biztonságosnak hitt elefántcsonttornyába.
„A magát intellektuális és politikai elitnek tartó felső kaszt hosszú évtizedek alatt rendezkedett be biztonságosnak hitt elefántcsonttornyába. A fennálló rend regnáló politikusai és a liberális értelmiség kéz a kézben jár, csak utóbbi néha eljátssza a hippit, hogy elhiggyük, betölti ellenőrző szerepét. A liberális emberszeretet egyik megnyilvánulási formája a távoli országok nyomorultjainak sorsa felőli sopánkodás, amiből kiindulva ruháikat egyszer-egyszer nem a jobb sorsra érdemes bangladesi gyereklányokkal dolgoztató olcsó fast fashion boltok valamelyikében szerzik be. A másik formája pedig a mindenféle másság iránti olthatatlan rajongás. Hillary Clinton kudarcbeszédének hallgatósága is szinte eksztázisba került, amikor hősnőjük az LMBTQ emberek melletti kiállásról beszélt, a kamera pedig érzékenyen végigsvenkelt a karzaton zokogó ázsiai nőkön és meleg férfiakon – akik most valószínűleg egyébként teljesen feleslegesen rettegnek.
Hasonló hiszti vitte utcára a Clinton-párti tüntetőket is, akiket a George Soros által támogatott civilek szerveztek oda, vagy rossz nyelvek szerint közvetlenül a tüntetők kaptak órabért. Mindenki sérelme érdekes számukra, leszámítva az elfeledett »Rozsda-Amerika« munka és jövőkép nélkül maradt tömegeit.
Világos, hogy nem a demokrácia iránti aggodalomról van szó sem a tengeren túl, sem a tengeren innen. Az elit lényegét az adja, hogy oda nem kerülhet be mindenki. A felkent államférfiak közösségébe tartozók, mint Bildt úr, vagy egyre csökkenő népszerűségű nyugat-európai kollégái kinézik maguk közül a »sötét erőket«, amelyek nem szép szólamokkal akarják leplezni a tehetetlenséget. Ugyanez az arrogancia van jelen az értelmiségben és a médiában is, határainkon innen és túl, hiszen egy szűk, önjelölt elit követeli magának a véleményformálási monopóliumot, húzza meg a határt értelmiségi és nem értelmiségi között addig, amíg ez utóbbi szótól hányingerünk nem lesz. Ahogy a néptömegek le akarják váltani a politikai elitet, úgy tör fel az »alternatív« média is, s mindazok az új véleményformálók, akiknek elegük lett a megaláztatásból.”