A Fidesznek a jog és az állam arra kell, hogy előnyt szerezzen a politikai és pénzügyi versenyben!

2016. július 22. 10:55

Az állam feladata egy normális demokráciában többek között a jogegyenlőség, az információhoz, a médiához való hozzáférés, a politikai és piaci verseny biztosítása. De miben is mutatkozik meg az állam lenyúlása, és mi ennek a következménye?

2016. július 22. 10:55
Jámbor András
Jámbor András
Kettős Mérce

3. Politikai verseny

A népszavazások helyzete talán mindenkinek egyértelmű: míg a Fidesz kvótanépszavazása átjuthat a rendszeren, addig az ellenzéki pártok fontos kezdeményezései, Paks II-ről vagy a vasárnapi zárvatartásról szóló kérdés ilyen-olyan módon elhasalnak. Ennek oka, hogy a Fidesz által hozott új népszavazási törvény tele van olyan buktatókkal, amelyeket egy normális módosítással ki lehetett volna iktatni, de ugyanakkor arra kiválóak, hogy formai hibákra hivatkozva bármilyen kérdést el lehessen utasítani.

Jó példa arra, hogy a törvényi, állami szabályozásokban hogyan alkalmaz kettős mércét a Fidesz foglyul ejtett állama az is, hogy limitálva van egy-egy párt költése az országgyűlési választási kampányokban, miközben nincs pontosan szabályozva a civilek költése. Így fordulhatott elő, hogy a CÖF nevű, a Békemenetet is szervező civil szervezet egymaga többet költött a Fidesz kampányára 2014-ben, mint azt bármelyik párt megtehette volna. A Fidesz a törvényes vizsgálat szerint pedig így értelemszerűen a költési határon belül maradt. Vajon ha egy ellenzéki civil szervezet költ másfél milliárdot az általa támogatott párt kampányára, indult volna ellenük eljárás, tiltott kampányfinanszírozás miatt?

Mindeközben pedig a választás törvényessége felett őrködő szervekben több mint kétharmados túlsúlyban vannak a Fidesz által delegált tagok, így a döntést lényegében ők hozzák.

4. Médiaverseny

Az állami hirdetésekre, az állami tájékoztatásra, arra, hogy az állam kommunikáljon az állampolgárokkal, szükség van. Csakhogy az “Üzenjük Brüsszelnek”, a menekültellenes plakátok, a rezsicsökkentés kommunikálása nem tájékoztató jellegű információk, hanem a kormány propagandájának sulykolása. Már 2010 előtt is előfordult, hogy az állam valós tájékoztatás helyett pártpropagandát folytatott, de üzemszerűvé ez 2010 után vált. Ahogy az állam piaci médiaköltései is megsokszorozódtak az Orbán-kormány újbóli hatalomra kerülése után. A Fidesz az állam pénzét arra használja, hogy feltőkésítse az oligarchái által felvásárolt, vagy újonnan alapított újságokat, amik utána még több irányított propagandát tudnak közvetíteni: vagyis a Fidesz médiagépezete lényegében a mi pénzünkön épült ki. ()

Tudatosan fel kell ismerni végre, hogy ellopták tőlünk a magyar államot, és visszakövetelni azt. Nem csak elvont jogokat, demokráciát, hanem a jóléti intézkedéseket, az oktatást, az egészségügyet, a munkavállalói jogainkat, a szociális ellátást. És mindennél fontosabb ezt az egészet rendszerként látni végre. Egyetlen egy olyan kezdeményezés se fog sikerre vezetni, amely nem úgy próbál változást elérni az oktatás vagy az egészségügy területén, hogy az államot visszaköveteli a Fidesztől a népnek.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 86 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2016. július 23. 19:13
Ahol a parlamenté a főhatalom, amelyért pártoknak nevezett oligarchikus csoportok versengenek és sajátítanak ki maguknak az a politikai rendszer ugyan nem demokrácia, hanem oligarchia. Demokráciában az ország dolgaiban a többség dönt, nem pedig csupán néhány száz ember.
illesl
2016. július 23. 18:32
Nincsen sok választás. Azért nincsen, mert elkúrtuk. Nem kicsit, nagyon. Európában ilyen böszmeséget még ország nem csinált, mint amit mi csináltunk. Meg lehet magyarázni. Nyilvánvalóan végighazudtuk az utolsó másfél-két évet. Teljesen világos volt, hogy amit mondunk, az nem igaz. Annyival vagyunk túl az ország lehetőségein, hogy mi azt nem tudtuk korábban elképzelni, hogy ezt a Magyar Szocialista Párt és a liberálisok közös kormányzása valaha is megteszi. És közben egyébként nem csináltunk semmit négy évig. Semmit. Nem tudtok mondani olyan jelentős kormányzati intézkedést, amire büszkék lehetünk, azon túl, hogy a szarból visszahoztuk a kormányzást a végére. Semmit. Ha el kell számolni az országnak, hogy mit csináltunk négy év alatt, akkor mit mondunk? Természetesen a dolog az nem szépen, nyugodtan, aprólékosan fölépített. Nem. Nem. Őrült lóhalálában készül, mert egy darabig nem csinálhattuk, nehogy kiderüljön, most meg már olyan rohadtul kell csinálnunk, hogy majdnem belegebedünk. Aztán lassan fölbukunk. Mert nem bírjuk jobban a tempót. Ez a helyzet. Közben meg meg kell állapodni még a szabad demokratákkal, mert még miniszteri problémák… ismeritek. Nézzétek! A dolog az úgy áll, hogy a legrövidebb távon nincsen választás. Veres Janinak igaza van. Lehet még egy picikét itt teszetoszáskodni, de nem sokat. Gyorsan eljött az igazság pillanata. Az isteni gondviselés, a világgazdaság pénzbősége, meg trükkök százai – amiről nyilvánvalóan nektek nem kell tudni – segítette, hogy ezt túléljük. Nincsen tovább. Nincsen.
tevevanegypupu
2016. július 23. 07:30
Nem mernek "nem"-mel szavazni..érzik, hogy azt tisztességes ember nem teheti meg, valahogy ki akarnak bújni a felelősség alól..Ögyes..mondaná Kohn bácsi..a vidéki Kohn bácsik, ha nem is integrálódtak, becsületben és tisztességben éltek a magyarok között, (míg a náci éppen őket el nem vitték).. Vajon a budapestiek miért nem tudják ezt tenni? Mi az, ami miatt Magyarországon élnek, ha ennyire utálják az országot? Csak nem azért, mert máshol soha a büdös életben nem lenne ilyen arany életük mint Budapesten?Csak nem azért, mert nem kellenek más európai országba? És főleg: miért nézik annyira hülyének az embereket, hogy azt akarják bemagyarázni, a népszavazás az EU-ból való kilépésről szól? Ez megint kezd náluk hasonlítani a négyigenes népszavazáshoz. Akkor még átverték az országot..remélem ezúttal nem sikerül..
néhai Ch.Pilot
2016. július 22. 23:08
A szokásos hazugságokat olvashattuk e jámbor zsidótól. A legjobb a bevezető vastagon szedett gondolata: "Az állam feladata egy normális demokráciában többek között a jogegyenlőség, az információhoz, a médiához való hozzáférés, a politikai és piaci verseny biztosítása." Ahol mindent az állam biztosít, az a diktatúra, nem a demokrácia. A fenti mondattal Jámbor tulajdonképpen a Kádár-kort írta le. Emiatt módosítom az első mondatomat: A szokásos hazugságokat olvashattuk e jámbor, elmeháborodott zsidótól.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!