Népszavazás

2016. február 25. 21:24

Sokatmondó folyamat, hogy néhány év alatt a „mind szorosabb unió” elképzeléstől eljutottunk a mind erősebb nemzetállamok gondolatáig.

2016. február 25. 21:24
Lánczi Tamás
Mozgástér blog

„Érdekesebb kérdés a népszavazás külpolitikai hatása, hiszen Magyarországon nyílik meg először a lehetősége annak, hogy az állampolgárok szavazzanak a migrációról. »Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?« – szól a referendum kérdése. Eddig is sokan másolták a magyar kormány intézkedéseit, még olyanok is, akik korábban élesen bírálták azokat (gondoljuk csak Faymann osztrák kancellár esetére az „ajtócska oldalelemekkel” névre keresztelt határzárral). Nagy valószínűséggel ez most sem lesz másként. Számíthatunk rá, hogy más európai országokban is népszavazásra fogják bocsátani a migráció kérdését, ami tovább gyengítheti az amúgy is megtépázott tekintélyű brüsszeli elit befolyását.

A magyar népszavazási kezdeményezés bejelentésével ráadásul új helyzet állt elő az Unióban. Párhuzamosan egyszerre két tagállamban – Nagy-Britanniában az EU-ból történő kilépésről, Magyarországon a migrációs kvótáról – tartanak majd olyan referendumot, amely kihívást intéz az európai elitekhez, és amelyek közös nevezője, hogy a nemzeti szuverenitás megerősítésére tesznek kísérletet.

Sokatmondó folyamat, hogy néhány év alatt a »mind szorosabb unió« elképzeléstől eljutottunk a mind erősebb nemzetállamok gondolatáig.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 36 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bodolidi
2016. február 26. 15:48
Annyira hajtjátok ezt a Fideszes verőembereket,hogy mostmár elhiszem. Azt,hogy a Nyakó fizette őket.))
gonterl
2016. február 26. 11:16
Az események, szerintem, két síkon zajlanak. Az egyik sík politikai, a másik gazdasági. A politikai síkra is jellemző a tömbösödés (ma kevesebb náció van, mint néhány évszázaddal ezelőtt). Valamikor tudtuk, hogy vannak Jászok és Kunok, ma csak Magyarok vannak. A kelet-európai bomlásokat én nem tekintem tendenciáknak, de elismerem, hogy az utóbbi években a széthúzó erők meghatározóak. Lehet, hogy Európának a migráns kérdés lesz az olyan sarokköve, mint Amerikának a rabszolga felszabadítás, és az azt kísérő polgárháború volt. A gazdaságban egyértelműen a gazdaságos (és egyre nagyobb) széria nagyságok irányába történik a fejlődés, függetlenül attól, hogy a politikai változások éppen milyen irányba mutatnak.
Zokni
2016. február 26. 09:28
"Sokatmondó folyamat, hogy néhány év alatt a »mind szorosabb unió« elképzeléstől eljutottunk a mind erősebb nemzetállamok gondolatáig.” - írja. Ha lenne valamilyen ismerete Szerzőnek, akkor tudná, hogy ez a folyamat csak egy dolgot "mond": válság van. Pontosabban EZ a válságra való legegyszerűbb, és leghatásosabb politikai válasz: nem kell vállalni a felelősséget a dolgokért, nem tehetünk róla, hanem a globalizáció, a "nemzetellenesség" a hibás. Ja. Meg az istentelenség.
noMores
2016. február 26. 00:36
Azért remélem, hogy a blokkolóóránál a Kápolna Fitnesz kiemelkedő polgári öntudattal rendelkező értelmiségi társasága fog segédkezni, nehogy olyan probléma legyen, mint a szerencsétlen mszpnél, hogy képtelen volt leadni szavazatát. Örülök, hogy Rogán Antal jobb belátásra térítette azt a magánembert, aki nem átallott ugyanolyan témában kérdést leadni, gondolom, megvolt a káderlap pikkpakk, a TEK-nél jól dolgoznak, az ilyenek nem érdemelnek irgalmat, nem is értem, nem tanulták ezek meg a 70-es években, hogy mit szabad!?! Hát nem látják, hogy a mi Kedves Miniszterelnökünk csak a mi javunkat akarja, még akkor is, ha nekünk úgy tűnik, hogy nemis, de ez is csak azért lehet, mert ez az ostoba nép túl sokat gondolkodik? És nem törődik az ő Nagy Vezetőjével? Hálátlanok, akik így vélekednek! Bizony!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!