A sakktábla két oldalán

2015. július 07. 07:29

De az EU-ban pontosan tudják, hogy ha Görögországot nem sikerül bent tartani, az az egész unió csődje is.

2015. július 07. 07:29
Körmendy Zsuzsanna
Magyar Nemzet

„Populista lenne Ciprasz, amiért Athénban kijelentette: »a görögök eltökélték, hogy saját kezükbe veszik a sorsukat«, s hogy a népszavazás résztvevőinek azt üzente, ha nemmel szavaznak, »a méltóság és a demokrácia« üzenetét küldik el Európának? Azt kell megértenünk, hogy bizonyos dolgokból egy ország vezetője nem engedhet. Közel a pénzügyi összeomlás? Annál kevésbé.


Ez a logika persze egy közgazdásznak hajmeresztő lehet. De a sikerre vezető politikai döntések jóval összetettebbek, mintsem hogy csak a fiskális józanság irányítaná őket. Ciprasz és az EU egy sakktábla két oldalán vannak. Mit engedhet meg magának Görögország? Mivel semmit, játéktere ettől kicsit kitágul… Ciprasz tisztában van azzal, a görögök pedig hisznek neki (meg a szemüknek), hogy a trojka segítségének elfogadása eljegyzést jelent a kiszolgáltatottsággal. A pénzügyi mentőcsomagok szegénységet garantáló megszorításokkal járnak, és szétzilálják az ország belső erőit.

A görög kormányfő a referendummal megerősítést kapott. Hogy ki kell-e majd lépnie az eurózónából, vagy sem, hogy a görög adósság egy részét végül is elengedik-e, hogy az ország talpra állhasson, vagy nem, az ma még kérdés.

De az EU-ban pontosan tudják, hogy ha Görögországot nem sikerül bent tartani, az az egész unió csődje is.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
TAVIROZSA
2015. július 07. 12:43
Közmondás: Görögöt fogtam, nem enged ! ( de lehet, hogy törököt :)
Magyar olimpia? Köszönjük, NEM!
2015. július 07. 09:02
Az EU és az eurózóna két külön dolog. És nem muszáj zónatagnak lenni (maradni) - ez nem az eurónak vagy az eurózónának a kudarca, hanem az USA zsebében levő eurokarták kudarca.
red label
2015. július 07. 08:54
Az EU akkor került csődbe,, amikor megalakult. Az euro humbug.A németek és a görögök vissza sírják az erős márkát, mert abból jól éltek a németek és a görögök is. (sok német turista!!)
Berecskereki
2015. július 07. 08:54
A Németek, a Hollandok tudják, ha a görög kormány feltételeit kielégítik, akkor következik Olaszország, Portugália, Spanyolország és az összes többi ország amely hasonló helyzetbe kerül, mint Görögország. Az EU és az euró övezet felbomlása ez jelentené és nem a Görögök távozása. Az USA szempontjából van geopolitikai jelentősége, ha Görögország az Ázsiai szövetséghez csatlakozna. Ezért szólt be az USA pénzügyminisztere is.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!