Kémügy: külpolitikai valóság vagy belpolitikai hazugság?

2015. június 19. 10:28

Az, hogy a Jobbik Putyin ötödik hadoszlopa Magyarországon, legkésőbb akkor vált világossá, amikor a Krím elcsatolását megerősítő kirakat-népszavazás nemzetközi legitimálásában a nemzeti radikális párt lelkesen részt vállalt.

2015. június 19. 10:28
Puzsér Róbert
Puzsér Róbert
Magyar Nemzet

Több mint egy év után ma ott tart az ügy, hogy a hazaárulással és kémkedéssel vádolt Kovács Béla még mindig szabadlábon van. Vígan konspirál a ruszkikkal, szavaz az Európai Parlamentben, és nagy erőkkel szervezi Európa nacionalistáinak internacionáléját. Ha Kovács Béla valóban bűnös, és valódi bizonyítékok vannak ellene, akkor mindez azt bizonyítja, hogy a magyar állam meg az uniós intézmények működésképtelenek. Ez esetben az egyetlen kérdés, hogy miért nem adjuk át máris Budapest és Brüsszel kulcsait egy nagyobb ünnepség keretében Putyinnak, hisz láthatóan az orosz érdek immár a törvényeken túlmenően szabályoz.

Persze ugyanilyen könnyen elképzelhető, hogy a kémkedés és hazaárulás vádja merő hazugság volt. Nincs, és nem is volt semmiféle bizonyíték, csak egy feljövőben lévő politikai erő, amelyet meg kellett törni, az Alkotmányvédelmi Hivatal és a Legfőbb Ügyészség pedig készséges partner volt ebben.

Ha ez így van, akkor napi hírek helyett a jövőben inkább Shakespeare-drámákat érdemes olvasnunk, melyek sokkal nagyobb művészi erővel és katarzissal elevenednek meg, mint ez a Kafkától ihletett politikai krimi, ahol a kiszolgáltatottságot és a cinizmust csak a társadalmi közöny múlja alul.

A harmadik lehetőség az, hogy a politika egy folyamatban lévő nyomozás részleteit aktuális érdekei által vezetve még azelőtt nyilvánosságra segítette, hogy pontosan tisztázhatók lettek volna Kovács Béla működésének céljai. Talán ez az elképzelés a legvalószínűbb, de ez is vizsgálatot és felelőst kíván. Nem hagyhatja az ország, hogy a hazaárulás és a kémkedés fogalmai a mindennapos politikai sárdobálás részeivé váljanak. S már nemcsak képletesen, hanem büntetőjogi paragrafusok, ügyészségi fenyegetések és kényszerintézkedések formáját öltve. Ha van valami, ami nem játék, akkor ez az.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 39 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Területvédő
2015. június 19. 19:46
És megköszönhetik, hogy az orosz birodalom jóvoltából 60 évig birtokolhatták. Egészen addig, amíg szövetségben álltak.
Területvédő
2015. június 19. 19:42
Az atlantista puccs után pedig Amerika az utolsó, aki bárkin, bármit számon kérhet. Szevasztopol pedig orosz kikötő. A város 3/4-e orosz etnikumú. Kb. annyi köze volt Ukrajnához, mint Kolozsvárnak vagy Székelyudvarhelynek Romániához.
Béna Géza
2015. június 19. 16:58
No parasztok Putyin úgy gondolja hogy felelős sőt kötelessége minden oroszt meg védeni támogatni éljenek bárhol a világon ezért Ő a minden oroszok vezére Isten adjon neki erőt egészséget hosszú életet hogy szólgálhassa az orosz nép érdekeit, mind öröké Ámen
Viator
2015. június 19. 13:15
Puzsér, nem kell mindenről írni, amiről lövésed sincs!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!