Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
Az eurózóna kormányai arra játszanak, hogy hátha megbukik a görög kormány szerda reggelig.
„A 444.hu kebelén belül működő think tank szerint az eurózóna kormányai arra játszanak, hogy hátha megbukik a görög kormány szerda reggelig. Erre utal, hogy Jeroen Dijsselbloem, az Eurogroupot vezető holland pénzügyminiszter azt mondta, hogy ha győznének is az igenek a görög népszavazáson, akkor sem tudnának már együttműködni a mostani görög kormánnyal, hiszen nem lenne hiteles, hogy ők egy nem-szavazatra buzdító kampány után végrehajtsák a megszorításokat.
Ha bukik a kormány Athénban, akkor a DeDi tippje szerint a görögöket nem engedik ki a zónából és az unióból, hanem az új kormánnyal való megállapodásig meghosszabbítják a kifutó programot. Ha a görög kormány marad, akkor engedik a csődöt. Bezárnak a jövő héten a görög bankok, nem lesz fizetésük az embereknek. Ám szerintünk még ekkor is hagynak egy egérutat, hátha ettől bukik meg a görög kormány. Ha ugyanis a görögök otthagyják az EU-t,
akkor a Balkánon és a Földközi-tenger keleti felén az orosz befolyás hirtelen nagyot nőne. Ez nagyon megváltoztatná az erőviszonyokat. Szempont lehet, hogy a mostani kötélhúzásban látványosan nem szereplő USA a háttérből valószínűleg mindent megtesz, hogy a görögök ne váljanak ki az EU-ból.
A Sziriza bukása elemi érdeke a spanyol, az olasz, a francia és több más európai kormánynak is, hiszen EU-ellenes és elitellenes politikájuk sikere a saját radikális ellenzéküket erősítené (a Podemost, az Öt Csillag Mozgalmat vagy éppen a Nemzeti Frontot).
Az EU-s országok a görög csőddel és a drachma bevezetésével rengeteg pénzt vesztenének, valószínűleg soha nem látnák viszont azokat az eurómilliárdokat, amit eddig a mentőcsomagokba és a bankok finanszírozásába fektettek.
Senkinek sem érdeke egy normális világban, hogy az győzzön, aki fel meri mondani a hatályos szerződéseit, és aki nem akarja fizetni az adósságait.
Erősen EU-szkeptikus kormánya csak Görögországnak van most. A többiek kisebb vagy nagyobb eltökéltséggel, de az európai országok szövetségében látják a kontinens boldogulását.”