Helyretették Magyar Péter tévedéseit a gyermekvédelmi ellátás kapcsán – a számok nem hazudnak!
Fülöp Attila szerint nem a Tisza Párt elnökének a fellépése nyomán javulnak az ágazatban a körülmények, Magyar a konfliktust hozta ebbe a történetbe.
Ha igaz az, hogy minél súlyosabb a büntetés, annál nagyobb az elrettentő hatás, akkor a legsúlyosabb büntetésnek, így a halálbüntetésnek kell a legnagyobb visszatartó erejének lennie.
„A halálbüntetés elrettentő hatását valló gondolkodók és jogtudósok hisznek e büntetés visszatartó erejében. A józan ész alapján gondolkodva evidensnek tartják, hogy a súlyosabb büntetések elrettentőbbek, mint a kevésbé súlyosak. Például a nemi erőszak elkövetésétől az 500 dolláros pénzbüntetés hatékonyabban képes visszatartani, mint az 5 dolláros, de még nagyobb az elrettentő hatása az 5 évnyi szabadságvesztés büntetéssel fenyegetésnek. Vagy több lenne a lopás, ha nem lehetne érte börtönt kapni, csak pénzbüntetést? Márpedig ha igaz az, hogy minél súlyosabb a büntetés, annál nagyobb az elrettentő hatás, akkor a legsúlyosabb büntetésnek, így a halálbüntetésnek kell a legnagyobb visszatartó erejének lennie. Ha a halálbüntetés nem rettentene el, akár az egész büntető törvénykönyvet hatályon kívül lehetne helyezni, mert akkor egy többszörösen visszaeső tolvajt vagy csalót sem rettent el a büntetés. Ha még a halálbüntetésnek sem lenne elrettentő hatása, akkor nem lenne semmilyen más büntetésnek sem. Ha valakit a létező legsúlyosabb következmény sem riaszt vissza attól, hogy gyilkos tettét elkövesse, akkor erre az enyhébb büntetések még inkább nem képesek. Ha pedig ez így lenne, akkor az összes büntetést eltörölhetnénk, és ezzel együtt lemondhatnánk a büntetőjogi szankciók társadalomvédő céljairól is.”