„Szó se róla, az utóbbi években a hokiba is rengeteg pénz folyt, de a káprázatos feljutás a legjobbak közé ismételten igazolta, hogy jó helyre is kerülhet a sportba fektetett pénz. Ha egy sportágban szisztematikus építkezés folyik, s nem számolatlanul dobják ki a pénzt az ablakon; ha tinédzserkorban nem elkényeztetett sztárokat nevelnek, akiket már ekkor csak az foglalkoztat, mennyit keresnek; ha meg tudják értetni velük: alázat nélkül felesleges is elkezdeni a versenysportot; és ha olyan szakembereket hoznak ide, akik tényleg értenek is a szakmához, akkor van is mire építkezni.
Abban, hogy ez a folyamat egyáltalán elkezdődhetett a hokiban, elévülhetetlen érdemei voltak a szapporói hősöknek, a 2008-as válogatottnak, amely hetven év után jutott fel az A csoportba. A hoki ezután került be a látványsportágak közé, így a társasági nyereségadó (TAO) révén sokkal több pénz áramlott a sportágba. Mára 19 nemzetközileg is elismert pálya áll a hokisok rendelkezésére, Szapporó előtt ez a szám nem érte el a tizet. Jelenleg 4400 igazolt hokis van az országban, akkor ennek a harmada volt. Azóta a külföldi csapatok is felfigyeltek a magyar hokisokra, többen Németországban, Csehországban játszanak. A Fehérvár együttese is egyre acélosabban szerepel a rangos osztrák hokiligában.
A krakkói világbajnokságon igazi sportolókat láthattunk a magyar válogatottban, akik átérezték azt, mit is jelent címeres mezben játszani. Példát mutattak focistáinknak, akik félő, hogy ebből sem tanulnak semmit.”