„Örök szerelem, ettől nem lehet elszakadni” – így vallott a visszatéréséről a Mandinernek az olimpiai bajnok
Szász Emese a decemberi országos csapatbajnokságon a gyermekei előtt léphet ismét pástra.
Cégcsoport szinten Magyarország nagyon izgalmas piac, soha nem unatkozik itt az ember. Interjú.
„Miért zárják be tizenhárom áruházukat?
A legfrissebb szabályozási változások miatt kényszerültünk erre, ugyanis csak így tudjuk biztosítani a hosszú távú jövőnket Magyarországon. 222 boltunk van az országban, aminek ez a 13 viszonylag kis részét teszi ki, de a lépés így is jelentős. Nehéz döntés volt, és most elsősorban az érintett munkatársainkra fókuszálunk. (...)
Hány embert érint az elbocsátás, és pontosan mi fog történni velük?
Több mint ötszáz munkatársunkat érinti közvetlenül; azon leszünk, hogy minél többüknek tudjunk új munkát adni a cégen belül. Számos bezárt bolt közelében van másik áruházunk is, ahová esetleg fel tudjuk venni majd egy részüket, akiket pedig nem, azoktól méltányosan, terveink szerint a törvény által előírtnál kedvezőbben köszönünk el. Számunkra most ők a legfontosabbak. A részletekről egyeztetést kezdtünk a szakszervezetekkel.
Ilyen sok üres állás van a cégen belül?
Vannak üres állásaink, az iparág változik, mi is növekszünk, különösen például az online rendelés utáni házhozszállítás miatt. Ezt idén ki szeretnénk bővíteni új városokkal, ez pedig például új munkahelyeket hoz létre. De azt is hozzá kell tennem, hogy az egyetlen pozitív része ennek a borzasztóan kemény döntésnek, hogy így a kötelező vasárnapi bezárás miatt nem kell elbocsátanunk további kollégákat. (...)
A magyar Tesco egyébként milyen pozícióban van a globális Tescón belül?
A brit piac a legelső számunkra, de Magyarország nagyon fontosnak számít, a legjobb négy közt van. Érzelmileg is fontos nekünk, hiszen még húsz éve ez volt az első külföldi befektetése a Tescónak.
És hogyan lehet mostanában üzletelni ilyen gyorsan változó szabályozási környezetben? Vannak a cégcsoporton belül afféle jó gyakorlatok az ilyesmi kockázat minimalizálására?
Azt lehet mondani, hogy a szabályozás Magyarországon korábban is gyorsan ide-oda változott. Másrészt vannak más olyan kormányok is, akik szeretik dinamikusan változtatni a jogi környezetet az iparágban, például Dél-Korea ilyen. Ami Magyarországon speciális, az a változtatások gyorsasága, és egyeztetésből is lehetne éppenséggel több. Cégcsoport szinten Magyarország nagyon izgalmas piac, soha nem unatkozik itt az ember.”