Egyre kínosabb a helyzet: előkerült egy dokumentum, ami igazolja, hogy hazudott Magyar Péter (VIDEÓ)
Bizonyítékkal állt elő a Fidelitas elnöke.
Jó, hogy ezer bukdácsolás után nem kaptunk piros lapot. Nem állítottak ki, játszhatunk tovább. De újabb sárga lapot azért a legtöbb helyen felmutattak.
„A vasárnapi választásnak van számunkra egy jó híre meg egy rossz. A rossz erősebb.
A jó hír az, hogy megmaradtunk. a baloldalt nem sikerült letörölni a térképről. Kicsit még terjeszkedtünk is: még egy megyei jogú város, még két kerület, több kisváros.
A rossz hír majdnem ugyanez. Hogy csak megmaradtunk, hogy csak kicsit léptünk előre.
A tanulság kettős. Kell baloldal. De nem ilyen, nem így. Jó, hogy ezer bukdácsolás után nem kaptunk piros lapot. Nem állítottak ki, játszhatunk tovább. De újabb sárga lapot azért a legtöbb helyen felmutattak. Ez az utolsó lehetőségünk. Elég a baloldalon ebből a hol unalmasan lagymatag,, hol hepciáskodó, hol szürke, hol ripacskodó politikai modorból, elég a tartalom hézagait kitöltő lózungokból, elég a megkopott, elhasznált, lejárt szavatosságú baloldaliságból. Új kell. Amivel pl. Budapest -mint kiderült- megnyerhető lett volna. Kellemes meglepetés Bokros 36 százaléka, aminek kellemetlen tanulsága, hogy ha nem az utolsó két hétre rángatunk elő egy magát nem is baloldalinak valló, de komolyan vehető jelöltet, ha az MSzP nem kétfélét mond, ha az Együtt PM nem szakad, ha Bajnai nem a legrosszabbkor tűnik el, ha nincs a hosszú egyezkedési huzavona, ha van közös, világos Budapest-program..... A többi lehet, hogy Orbánon is múlt, de Budapest csakis rajtunk. Ami jó hír is. Arról szól, hogy igenis lehet. Lehetne.
Néhány egyéb gyors tanulság:
1. A modernizálódó nagyvárosokban nem csak és ma nem elsősorban a bal-jobb választóvonal működik. Budapesten pl. ezt pillanatnyilag felülírja a nyitott európaiság és a bezárkózás, a progresszió és a parlagi konzervativizmus közti választóvonal. Ha a budapestiek a bal-és a jobboldal határvonala mentén szavaztak volna kétfelé, akkor ebből azt a képtelen következtetést kellene levonni,, hogy a jobboldali Tarlósra, Bokrosra és a Jobbikra adott szavazatokat egy halmazba számolva a baloldalnak alig van támogatója- Ez nyilván ostobaság. Bokrosra a legtöbben a baloldali (méghozzá ezen belül is mszp-s) Angyalföldön szavaztak.
2. Ezért nagy tévedés volna, ha az MSZP »egyenlő távolságot« akarna tartani a demokratikus pártoktól és a FIDESZ-től. Ez Schifferék útja, és nem a kormányzáshoz vezet. Legalább pár órát bírtunk volna ki a választások után, hogy a demokratikus oldalon ne egymásra mutogassunk!.
3. Azt joggal mondtuk, hogy az MSZP egyenlő a baloldallal, de azt már nem, hogy a baloldal egyenlő az MSZP-vel. Karácsony Gergő figyelemre méltó baloldali politikus. Örülünk vagy sem, Gyurcsány pártja marad. Örül vagy sem, Gyurcsány pártjának megmutatkoztak a növekedési korlátai.
4. A Jobbik vidéki előretörése is azt bizonyítja, hogy van igény a radikálisabb változásra, hogy az emberek újfajta társadalmat akarnak. Mi nem a Jobbikra kacsintgatva kínálhatjuk a magunk új világát (ld.az óvatos miskolci kísérlet kudarcát). . Új rendszerváltásra, a vadkapitalizmus megszelídítésére, részvételi demokráciára, talán garantált alapjövedelemre van szükség.És új, baloldali rendszerváltókra.”