Néhány technikai kérdés az internetadóról

2014. október 29. 21:59

Ha átjön a haverom és a hűtő felismeri őt és rendel egy sört, akkor az plusz 700 Ft?

2014. október 29. 21:59
Bencsath Boldizsár
Facebook

 „Néhány technikai kérdés az internetadóról:

-Mit jelent az átvitt adat. Biztosan mindenki ugyanúgy értlemezi? A TCP header is számít vagy csak a payload? Szabad-e header-be rejteni hasznos adatot? Miért kell adózni header-ért. Biztosan minden szolgáltató ugyanúgy mér?
-Mi van a retransmissionnel, újraküldéssel hiba esetén, az is adózik? Vagy nem? Lehet vele adót csalni?
-Mi van az ellenőrzőösszeggel, FEC-vel? Az adócsalás? Vagy nem is adózik, hisz nem hasznos adat?
-Ha egy családnak több előfizetése is van egy szolgáltatóhoz, az összevonható-e.
-Ha egy előfizetés több sim kártyára is vonatkozik, vagy más módon osztott előfizetés médiumok között, akkor mikor tekintendő egy előfizetésnek, mikor külön előfizetésnek.
-Feltéve az IoT eljövetelét, kötelező lesz minden eszközre külön szerződést kötni és külön 700 Ft / előfizetés?
-Megosztható az internet magánszemélyek, cégek, vagy civil szervezetek között? Vagy az adócsalás?
-Ipari átvitelnél, pénztárgépeknél van-e adó? 
-Ha egy cégnek ezernyi kütyüje van bekötve, az akkor kötelezően annyi x 5000 Ft, vagy ő csak egy előfizető?
-Több ISP esetén ugyanez?
-Ha több előfizetésem van, de eltérő a forgalom, de összevonható lesz az adó, akkor melyik előfizetés az irányadó? (erről még szó sincs, de nézzünk a jövőbe 2 héttel)
-A tágabb családommal is összevonhatom előfizetéseimet?
-Csinálhatok előfizetési csoportot, ahol az egész csoport egyben fizet 700 Ft-ot és az előfizető a csoport?
-Mi van, ha külföldi az előfizető?
-Azt várjuk, hogy gépek ezrei lesznek neten emberenként. Akkor most hány előfizető van? Ha átjön a haverom és a hűtő felismeri őt és rendel egy sört, akkor az plusz 700 Ft?
 
Támadások:
-Ha az előfizetésemmel a BTK 423 etc. szerint visszaélve valaki mesterségesen emeli a forgalmazásomat (lásd még DoS attack), akkor tényleg nekem kell fizetnem a megnövelt adót?
-Kinek van joga méltányosságból elengedni az adót?
Adócsalási eszközök:
-Adócsalásnak és elkerülésnek számít-e 
-a pendrive
-a HAM radio
-a bluetooth
-a LAN több háztartás között
-a WIFI
-az open WIFI
-a közintéményekben vagy nyilvános wifin letöltött adat
-Tömörítési algoritmusok használata
-Mesh network
-Galambposta
-Postai levél
-Egyéb
Nem sérti-e a versenysemlegességet, ha az internetet adóztatjuk, de a postát nem? Kötelezettségszegési eljárás, eh?
 
Ki adózik és miért?
-Miért adózik 8x többet egy cég, mint egy magánszemély? A cég aki átvállalja a magánszemély internetköltségét hogy adózik? Miért?
Cégek közötti esélyegyenlőség:
-Ha egy magyar IT cég több tízezer forint adót fizet csak az internet eléréseire, akkor versenyhátrányba kerül az EU-val szemben is. Ez nem jó.
-Ha egy cég magyarországon hosztol, az drágább lesz, mint máshol
-Egy cég megteheti, hogy külföldről biztosít szolgáltatásokat és így pénzt nyer a konkurrenciával szemben. Senki nem vizsgálta ezt a kérdést részletesen
-Egy nem-IT cég előnyt élvez egy IT-felhasználó céggel szemben. Nincs boríték és sárgacsekk-adó, ehelyett a modern technológiákat alkalmazókat megadóztatjuk
-Ha valaki magánszemélyként, őstermelőként, vagy egyéni vállalkozóként kér netet, az lehet olcsóbb, mint egy cég? Hol a versenysemlegesség?
...
 
Külföld vs. belföld
-Mi van a külföldi előfizetések árelőnyével?
-Határon átnyúló WIFI?
-Roaming díj mentes 3G?
...
 
Technikai megjegyzések:
netadó: telekom adó extended 
telekom adó: Ha nem a netadót kell eltörölni, mert az nincs, akkor az egész telekom adót el kell törölni, különösen európai integrációnkra, arra a tényre, hogy versenysemlegességet akarunk, roaming díj mentességet, így ilyen extra adókra nincs szükség és lehetőség. Az egész telekomadó törlésre vár. Pár napot,
Az eufemizmus [wilki] (magyarul szépítő kifejezés) olyan megfogalmazás, amely az eredeti fogalom bántó, sértő vagy szókimondó jellegét enyhíti, gyakran olyan kifejezéssel, amely egy kevésbé közvetlen tartalmat képvisel.
»Ez nem egy új adó« - Nyugodtan nevezhetjük mellébeszélésnek, de akár hazugságnak is.
»nem új adó« - új adó - [wiki] adó Az adó magán- vagy jogi személyek által felettes hatalomnak kötelezően fizetett rendszeres (esetenként rendkívüli) anyagi – leginkább pénzbeli – juttatás.
Ez egy új adó, mert erre nem kellett eddig fizetni.
 
Konklúzió:
Nemcsak az adó mértéke a gond, nem csak az egyeztetés teljes hiánya, nem csak az emberek semmibevétele. Sőt, nem csak az, hogy egy amatőr készítette fércmunkát kell megvédenie hivatalból jól megfizetett kollégáinak.
A gond az, hogy egyáltalán nincs átgondolva. Lehetetlen a szakszerű bevezetése, de arra nincs is semmi szükség. Ha ezt valaki bevezeti, akkor lesz 1000 módosító, 1000 per és az adó beszedésének költsége jóval magasabb lesz magánál az adó összegénél. Ez a fentiekből teljes mértékben látható első blikkre is, csak kár, hogy olyanok hoznak törvényeket, akinek egy haverja sincs, aki első blikkre megmondaná, hogy Béláim, ez egy baromi nagy gáz.
ui. biztos nincs jól kidolgozva, de engem ezért nem fizettek
ui2. és lehetne rajta még dolgozni, de én elfogadom a kritikákat, nem úgy mint más
ui3. és akkor sem leszek mérges, ha egy ember se olvassa el, mert ne azért írtam.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 38 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2014. október 30. 07:12
Meglátjuk a kész, elfogadott törvényt.
Mich
2014. október 29. 23:34
Na, még egy muki, akinek a hossszúúú és agyalágyult Facebook-bejegyzését a Mandiner leközli... De ezek EGYÜTT sem tudnak egy olyan kérdést megfogalmazni, aminek köze lenne a valósághoz... 1.) az állam bevezetett egy adót a digitális szolgáltató felé 2.) sokan félnek, hogy ezt a szolgáltatójuk áthárítja rájuk... na, próbáljátok meg még egyszer, idióták... valami releváns kérdést összetákolni...!
liberal
2014. október 29. 23:01
Jobb lenne vajon az ha az elofizetes adatforgalomhoz lenne kotve, ugyanis ez a standard pl. USA ban Kanadaban. Termeszetesen ezt azert talatak ki, hogy korlatozzak az emeberek velemeny nyilvanitasi es szolas szabadsagat. Korolatlan internet hasznalat joval dragabb mint a mondjuk a 40 GB hatar, de szinte nem is letezik. Az biztos azert van hogy ilyen draga az internet mert igy akarjak a szegenyebbek szolas szabadsagat korlatozni. http://www.bell.ca/Bell_Internet/Internet_access Mi lenne ha otthon ilyen tarifak lennek? termeszetesen barmelyi opciot valasztanad maris korlatozva lenne a velemeny nyilvanitasi szabadsagod GB ban meghatrozva. Azok a kerdesek amiket felvetettel ott is felmerul, de erdekes nem fogaglakoznak vele. Mi lenne ha otthon ilyen tarifak lennek.
*ufó*
2014. október 29. 22:44
--Nemcsak az adó mértéke a gond, nem csak az egyeztetés teljes hiánya, nem csak az emberek semmibevétele. -- Hosszú a lista, ja. Mit jelent a haláltusa ? halált usa de jegyezd meg, míg a Föld kerek mindig lesznek rokkerek ! https://www.youtube.com/watch?v=GP4Nfb0c6Ck
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!