Túlreagálók

2014. május 19. 19:53

Túlreagálta az ukrán kormány Orbán Viktor magyar miniszterelnök kijelentését, miszerint a határon túli magyaroknak joguk van a kettős állampolgársághoz és az autonómiához.

2014. május 19. 19:53
Balog Levente
Krónika

„Kijev reakciója olyan volt, mint amikor a grundon a nagyobbak által helybenhagyott kisfiú a nála jó néhány évvel kisebb játszótársain próbál elégtételt venni az őt ért sérelmekért. Oroszország túlságosan nagy falat, hát gyorsan találtak egy kisebb országot, amelyet móresre lehet tanítani. Tette ezt egyébként azon kormány, amelynek első dolga a kisebbségi nyelvhasználatot elviekben lehetővé tevő jogszabály eltörlése volt, és amelyikben egy szélsőjobb eszméket valló párt is helyet kapott.

Most egyes román hangadók is rárepültek a témára, megpróbálva úgy beállítani Orbán nyilatkozatait, mintha Putyinnal karöltve próbálná destabilizálni Ukrajnát, hogy visszaszerezze Kárpátalját. A magyar önrendelkezési követeléseket hamisan az ország területi egysége elleni támadásként láttatni akaró abszurd, hagymázas víziók odáig fajulnak, hogy egyes forgatókönyvek már arról szólnak: Magyarország és Oroszország be akarja keríteni Romániát. Holott az ukrajnai helyzet épp arra világít rá, hogy ha a kisebbségek számára biztosítják az önrendelkezést, akár területi és részleges pénzügyi autonómia formájában is, akkor minden bizonnyal jobban érzik magukat az adott országban, és ürügyet is nehezebben találnak az esetleges elszakadási törekvésekre.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2014. május 20. 06:35
Az, hogy az ukránok, románok hogyan értelmezik Orbán Viktor szavait, az egy dolog, de a magyar posztkommunista ellenzék is csatlakozik hozzájuk a kórusban az undorító, a hazaárulás újabb minősített esete.
Akitlosz
2014. május 19. 21:34
A szerző rosszul látja. Az autonómia csak az első lépés. Ha egy terület autonóm, van legitim vezetése, akkor sokkal könnyebben tud elszakadni egy országtól. A vezetők könnyebben tudnak népszavazást kiírni és megtartani és változtatni a területük státuszán még ha ez nem alkotmányos is. Lásd Velence vagy Katalónia példáit. Míg ha a központból kormányozzák a területet, akkor ez jóval nehezebb, mert nincsen a területnek senki legitim képviselője, legfeljebb csak önjelöltek. Ha Lengyelország Magyarország és Románia összefogna, előbb egymással, aztán együtt Oroszországgal, akkor mind a négy ország az anyaországhoz tudná csatolni a ma még Ukrajnában élő nemzetiségeit és a maradék Ukrajna maradhatna egységes ukrán állam, a jelentősége erősen csökkenne. A korrekt megoldás: http://static.origos.hu/s/img/i/1403/20140324ukrajna-felosztasa-egy-lengyel-televizio.jpg?w=666&h=444
bsandor
2014. május 19. 20:59
na ne,milyen ukrán kormány,talán az amcsi puskagolyók választották meg
freehckr
2014. május 19. 20:01
Mondjuk a történethez az is hozzátartozik, ha az az elmebeteg Orbán évek óta olyan kőkeményen védi a magyarok érdekeit határon innen és túl, ahogyan azt most kampánycsapata megpróbálja beadni az arra fogékonyaknak, akkor hogy a f*szba van az, vagyis hogy a búbánatos f*szba van az, hogy autonómiatörekvésekkel kapcsolatos nyilatkozatain... vagyis nyilatkozatán (mert csak egy van belőle) _csak most_ akadnak ki a környező államok nacionalistái...?! :)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!