Újratervezés

2014. április 06. 22:41

Nem vagyok a híve annak, hogy egy választás, nekünk nem tetsző eredményéért a „népet” hibáztassuk.

2014. április 06. 22:41
Dési János
Dési János
Népszava

Az eredmény magyarázatát nem elég csak a politikai ellenfél ördögi mivoltában keresni. Igenis, választ kell találnunk arra, hogy honfitársaink szavazni hajlandó nagyobbik részét miért nem zavarta eléggé a jogállamiság megtépázása, a jogbiztonság megroppanása, az iskolarendszer szétzilálása, a párcsinovnyikok nyakunkba ültetése, a tolvajlás ipari méretekké dagasztása? Miért nem volt mindez elég, hogy a posztkommunista maffiaállam ellen szavazzon a többség? Mert a Fidesz minden ármánya és gonoszsága ellenére az azért tény, a választás szabad volt, még ha nagyon részrehajló, és gátlástalanul igazságtalan is. De a szavazófülkék fél négyzetméterén azért tényleg mindenki oda ikszelhetett, ahová akart.

Ez lett belőle.

Nem vagyok a híve annak, hogy egy választás, nekünk nem tetsző eredményéért a »népet« hibáztassuk. A »nép« egyik fele ide a mások oda szavazott, számtalan egyéni magyarázat létezik a történtekre. Azzal a közkeletű megállapítással sem értek egyet, hogy minden népnek olyan a politikai elitje, a kormánya, amilyet megérdemel. Mert azt, ami most jön még az átlagos fideszes szavazók sem érdemlik meg. A Paksról szóló elhamarkodott döntéseket, a vagyont harácsoló kényurakat, az egészségügyből, az oktatásból százmilliárdokat kivonó kormányzatot, amely két kézzel szórja a pénzt a kedves vezető hobbijára. Sem ők, sem mi nem érdemeljük ezt – még ha a győzelmi mámorban ezt sokan most nem is fogják fel.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 77 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
soni
2014. április 07. 11:59
"Az eredmény magyarázatát nem elég csak a politikai ellenfél ördögi mivoltában keresni. Igenis, választ kell találnunk arra, hogy honfitársaink szavazni hajlandó nagyobbik részét miért nem zavarta eléggé a jogállamiság megtépázása, a jogbiztonság megroppanása, az iskolarendszer szétzilálása, a párcsinovnyikok nyakunkba ültetése, a tolvajlás ipari méretekké dagasztása?" Azért mert semmiféle megtépázása nem történt a jogállamiságnak, mert az iskolarendszert nem zilálták szét, mert a magyar ember javát nézik, és nem a nemzetközi nagytőkéét. Ülj le,egyes!
magnamater
2014. április 07. 11:08
Jancsika! Az nem jutott eszedbe, hogy nem az ellenfél, hanem a ti ördögi mivoltotok okozta, hogy nem rárok szavaztak?
tango47
2014. április 07. 09:56
Hát a médiafölény talán igaz (vettek maguknak TV-t, ahogy javasolták nekik), de az is igaz, hogy a Hír-TV például a választások előtt, szinte mazochista módon perceken keresztül idézgette minden idióta, fröcsögő megnyilvánulásukat, így sem a féleszű, sem kisbőgő, sem a kecske-szakértő nem panaszkodhatott mellőzés miatt. Ahogy látjuk bevált a taktika. Nem kellett őket égetni, égették ők saját magukat.
Agricola
2014. április 07. 09:28
A szárszói gerontokrácia elkúrta, amikor Gyurcsányt ráparancsolta Mesterházy és Bajnai nyakára. Gyurcsány kooptálása a "Nagy csapatba" sokkal több szavazatot vitt, mint amennyit hozott! Mielőtt az Együtt-PM vezetője találkozott volna Fischer Iván lakásán Bitó László író, orvoskutató mellett többek között Heller Ágnes filozófussal, Konrád György íróval, Radnóti Sándor esztétával, Parti Nagy Lajos és Závada Pál írókkal és az ő javaslatukra döntött volna Bajnai Gordon Gyurcsány kooptálása mellett. a nagy összefogást alkotó részek támogatottsága összességében sokkal nagyobb volt a közvélemény kutatások tanúsága szerint mint később és a választáson, a Jobbik támogatottsága pedig sokkal alacsonyabb volt és Gyurcsány kooptálása után hirtelen nőtt meg. Érzékelhető, hogy Gyurcsány személye nem vonzotta azokat, akiket a közvélemény kutatók bizonytalan szavazóknak tekintettek. Sőt Gyurcsány személye az összefogóktól taszított át tömegeket a Jobbikhoz. Horn Gábor koalíciós egyeztetésért felelős államtitkárként dolgozott a Gyurcsány kormány Miniszterelnöki Hivatalában (MeH). Ő közelről láthatta nap mint nap Gyurcsányt, kiismerte dagályos szövegeit, amelyekkel kész volt mindent és mindennek az ellenkezőjét kimagyarázni! Amikor még Gyurcsány kormányzott, a TV-ben látható és hallható volt, hogyan értelmezi a népszavazás üzenetét Gyurcsány és hogyan Horn Gábor, a koalíciós egyeztetésért felelős államtitkár ( az SZDSZ- ből). Kóka János és Horn Gábor az SZDSZ kampánysátrában nézte együtt beszélgetve Gyurcsány Ferenc beszédét, annak az embernek a beszédét, akinek kormányában fontos vezető szerepet vállaltak! (Kóka János magyar üzletember, informatikai vállalkozó, politikus, 2004–2008 között gazdasági és közlekedési miniszter, 2007–2008-ban az SZDSZ elnöke, 2010-ig frakcióvezetője) Gyurcsány éppen annál a résznél járt a magyarázkodásban, amikor nagyon szenvedélyesen a választók motivációit elemezte. Horn Gábor, a koalíciós egyeztetésért felelős SZDSZ-es államtitkár erre megjegyezte Kóka Jánoshoz fordulva: „Nem azt mondták Feri, hanem azt, hogy menj a p'csába" De Gyurcsány nem akar odamenni, pedig Horn Gábor szerint is már régen ott lenne a helye!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!