Az l betűs szó

2014. április 15. 08:28

Az, ahogy Mesterházy kerüli azt a bizonyos l betűs szót, a lemondást, az nagyon emlékeztet 2006 őszére.

2014. április 15. 08:28
Dési András
NOL

„Az, ahogy Mesterházy kerüli azt a bizonyos l betűs szót, a lemondást, az nagyon emlékeztet 2006 őszére. Miután az őszödi beszéd elöntötte a hazai médiát, a szélsőjobboldal pedig megostromolta a Magyar Televíziót, és az ország máig ható következményekkel járó belpolitikai válságba sodródott, az akkori miniszterelnök, Gyurcsány Ferenc is sokáig tartózkodott az l betűs szótól. Pártja is összezárt, a többség valószínűleg megijedt attól, hogy mi lesz, ha jön a Fidesz.

A politikai kultúra megkövetel bizonyos magatartásmintát. Ilyen az is, hogy egy választási vereség nyomán egy párt vezetője legalább felajánlja a lemondását. Különös tekintettel arra, hogy pár napos csúszással maga ismeri be, micsoda szarvashibákat követett el. Azt, hogy ő és környezete nem látta, amit érezni lehetett ebben az országban. Nevezetesen a Jobbik sajnálatos térnyerését, azt, hogy milyen aktívan és hatékonyan kampányolnak azokon a válságvidékeken, amelyeket a szocialisták jórészt magukra hagytak. Vagy azt, hogy alábecsülte a közszolgálatinak nevezett média valóban gyomorforgató kampányát, hogy nem volt olyan hírműsor, amelyben nem simonoztak, meg GyurcsányBajnaielmúlt8éveztek volna egy kiadósat.

Mesterházyt elismerés illeti azért, hogy 2010-ben elvállalta a lehetetlen küldetést. Beleállt a történelmi vereségbe. Most 2014-ben, egy tökéletesen a Fideszre szabott, a kihívókat súlyos hátrányos helyzetbe hozó választási rendszerben, újra kikapott. Az önkritikán túl elvárható lett volna, hogy azt mondja: igen, merőleges volt a pálya, de a kampány és annak eredménye az én felelősségem. De nem mondta. Ahogy Orbán is maradt a Fidesz élén, hiába verték meg kétszer két egymást követő választáson. Az ő hívei most persze tromfolhatnak: milyen jó, hogy nem távozott.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 36 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
hátakkor
2014. április 15. 14:10
"a közszolgálatinak nevezett média valóban gyomorforgató kampányát, hogy nem volt olyan hírműsor, amelyben nem simonoztak, meg GyurcsányBajnaielmúlt8éveztek volna egy kiadósat." Cenzúra? Ha Simon a hír, hát az..
pitypang1125
2014. április 15. 09:42
Mersterházyt bevitték az erdőbe a Bajnaisták, Gyúrcsányisták! Fogadom hogy jobb eredményt ért volna el külön, mint azokkal a hazaáruló tolvaj gazemberekkel, akiket kényszerűségből a hátukon vittek be a parlamentbe! Na a maszopnak ez volt a legnagyobb szarvashibája, köszönhetően szarosgatyájú Kovács Laci bácsinak, és cenzorasszony Lendvai tanácsadó asszonynak! Bár akkor is zakót kaptak volna, de nem ekkorát!
röviden
2014. április 15. 09:42
Már a g betűs szót se bírta kimondani, ahogy kultúremberhez illenék. Mesterházy mindenesetre a Szárszón rábízottakat elvégezte, taposott. Nem mentegetem, de hogy Bajnai kezében úgy állt a tandem kormánya, mint a kecske szarva, arról nemigen tehetett. A menet közben felkapaszkodott potyautasok meg már cirkuszi mutatvánnyá silányították az egészet: öten egy biciklin, ráadásul menet közbeni helycserékkel, ne már. Érdekes mellékszál, hogy most a népszerű és tehetséges, "evangelista" H. Csabit is ugyanaz a kör akarja kifúrni a főpolgármester-jelöltségből, mint őt. Csabi ugyan látványosan alkalmatlan, de visszavonása újabb durva arcvesztés lenne a szociknak. Ebből se nagyon tudnak jól kijönni.
marko11
2014. április 15. 09:24
Érdekes...2006 őszén nem emlékszem, hogy a Népszabadság (Népszava, Magyar Narancs stb.) előállott volna Gyurcsány lemondásának ötletével. Követelésével meg pláne nem!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!