Népszavazás fegyverek árnyékában

2014. március 18. 16:22

A világnak, Európának, szűkebb térségünknek alighanem az lenne a legjobb, ha józanul belátná ezt mindenki, s ugyanúgy belenyugodna a Krím Ukrajnától való elszakadásába.

2014. március 18. 16:22
Kabai Domokos Lajos
Bekiáltás
„A világnak, Európának, szűkebb térségünknek alighanem az lenne a legjobb, ha józanul belátná ezt mindenki, s ugyanúgy belenyugodna a Krím Ukrajnától való elszakadásába, mint ahogyan Koszovó, Málta, a Falkland-szigetek ügyét, vagy éppen Franciaország és más gyarmattartók vitatott tengerentúli területeinek státuszát is hallgatás övezi. Amúgy az ukrajnai felfordulással a demokrácia bajnokainak a következőket sikerült elérniük:
– Vlagyimir Putyin orosz elnök ukrajnai politikájának támogatottsága 75 százalék körülire emelkedett. Egy múlt heti adat szerint, ha most lennének elnökválasztások Oroszországban, 53 százalék szavazna Putyinra az egy héttel ezelőtti 48 százalékkal szemben.
– Az amerikaiak több mint 60 százaléka tartja erős elnöknekPutyint, s vele szemben 43 százalék mondja annak az amerikai Obamát.
– Az orosz televízió különféle vitaműsoraiban befolyásos, főleg Putyin-párti értelmiségiek rendre emlékeztetnek arra, hogy Oroszország, bár borzalmas áldozatok árán, de mindig visszaverte a nyugatiak támadásait. »Végül az orosz katona vonult fel Párizs fő útján és Berlinben is…«
– A vitaműsorokban magabiztosan beszélnek arról, hogy anno a Szovjetunió összességében jól jött ki a nyugatiak által elrendelt szankciókból, mert arra kényszerült, hogy mozgósítsa erőforrásait. A hidegháború éveiben vált atom- és űrnagyhatalommá, amelynek ma Oroszország az örököse, miután feltápászkodott a padlóról, ahova nem utolsó sorban a nyugati cégek, politikusok, a komprádor orosz újgazdagok mesterkedései nyomán a múlt század utolsó évtizedében került.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kjkj945
2014. március 19. 08:49
http://loiter.co/v/watch-as-1000years-of-european-boarders-change/ ja!!!
Gombóc XVI. Artúr
2014. március 18. 19:55
"– Vlagyimir Putyin orosz elnök ukrajnai politikájának támogatottsága 75 százalék körülire emelkedett." Panem et circenses. Ezt már a rómaiak is kitalálták. Nomeg az sem baj, ha a Gazprom is megkapja azt ami neki jár: "Ki nem találnánk, miért kellett Putyinnak a Krím: Természetesen a földgáz és az olaj miatt. Legalábbis az euobserver.com oldalon publikáló két brit újságíró szerint csak propaganda az orosz ajkú népesség kisegítése, és a közös történelem hangsúlyozása. Ukrajna partjai mentén a Fekete-tenger alatt ugyanis arra mutatnak a jelek, hogy komoly szénhidrogénvagyon található." A sok naiv meg azt hiszi, hogy Putyin cár az ottani oroszok miatt izgult annyira...
Senye Péter
2014. március 18. 18:07
Jó, spongyát reá - mondhatjuk. De mi lesz a következő? Időnként akad egy új eset, Észak-Ciprustól kezdve, Transznyisztriáig, Dél-Oszétiáig és Észak-Koszovóig. Ezek mindeddig izzó parazsak maradtak; nem sok kell, hogy lángra lobbantsák környezetüket. A napóleoni háborúkat követő bécsi kongresszushoz hasonló megoldás rendezhetné az egészet, meg még többet, ha lenne egyetértési szándék.
Kvasztics Fedor
2014. március 18. 17:57
Jobb lett volna, ha az EU előbb megkérdezi Ukrajna bekebelezéséről Putyint. Várható volt, főleg a puccs nyílt támogatása után, hogy az oroszok szokásukhoz híven nem dumálnak, hanem lépnek. Nagy baklövés volt úgy tenni, mintha Oroszországnak egyáltalán nem lehetnének érdekei Ukrajnában, és úgy állni ehhez, hogy az oroszok csak kussoljanak. Az EU-nak le kéne szállni a magas lóról, mert nagyon drága lesz mindenkinek az óceánon át, hajókon ide hozott gáz, hogy csak egy példát említsek. Hozzá téve azt, hogy ez is lesz akkora kiszolgáltatottság, mint az orosz gáz esetében. Ha az amerikai cégek kilobbizzák, milyen feltételekkel jöhetnek a tartályhajók, mondjuk cserében egész Európa fogadja el a génkezelt kukoricát, hogy csak egy példát említsek az árukapcsolásra. A politikai nyomásról már nem is beszélve. Mert azt gondolom senki nem hiszi, hogy az USA nem használja ki ezt a helyzetet, és élve a helyzettel nem kényszerít ki néhány dolgot.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!