Kormányunk megértette a pedagógus-béremelés szükségességét: nagy formátumú döntést hozott, méltót a klebelsbergi oktatáspolitikához. Interjú.
„A bejelentett emelés hattizedét adja oda a kormány, a maradékot a következő négy évben elosztva.
Kormányunk megértette a pedagógus-béremelés szükségességét: nagy formátumú döntést hozott, méltót a klebelsbergi oktatáspolitikához.
Az irigyeknek árulja el, kérem, átlagosan mennyivel nő a bér.
Nem átlagot mondanék, mert az megtévesztő.
Nagyjából bruttó 34 százalékot hallani.
Két rétege van az emelésnek. A most életbe lépő alapbérre épül rá majd 2015-től a minőségi pótlékrendszer. Egy főiskolai végzettségű, tíz éves gyakorlattal rendelkező tanár jelenleg bruttó 135.425 forintot keres, ez nettóban százezer forint alatt van jóval. Szeptembertől ez bruttó 208.769 forintra módosul. Egyetemi végzettség esetén a számpár: 148.925 forintról 228.747. Húsz éves gyakorlat és egyetemi végzettség esetén a növekmény több mint nyolcvanezer forint, és 254.163 a vége. (...)
Ha jövő tavasszal nyer a Fidesz, ön maradna még négy évet az oktatási államtitkárság élén?
Időnek előtte teszi fel ezt a kérdést.
Mármint a győzelmet vagy az államtitkári székben maradást illetően?
A győzelmünkben biztos vagyok. Ami pedig az államtitkárságot illeti, azóta, hogy a politika területére sodort az élet, egyetlen funkcióra sem jelentkeztem: vállaltam a rám bízott feladatot.
Orbán fél éve elvette öntől a felsőoktatást, s rábízta azt Klinghammer Istvánra. Ön üdvözölte a döntést, mondván, az átalakítás keserves hónapjaiban sok a duplateher. Csakhogy lassan meglesznek az átalakítással, s akár vissza is követelhetné magának és a KDNP-nek az egyetemeket, főiskolákat.
A felsőoktatás reformjában még rengeteg a feladat. A köznevelésben ugyan letettük az új alapokat, de a bejáratás és a finomhangolás még hátra van. Továbbra is indokolt a feladatmegosztás.”