Zátonyok a Tisza útjában
Orbánéknak elég megőrizni táborukból, aki jelenleg megvan, és emellett kb. 20-25 billegő körzetre koncentrálni.
A napnál is világosabb: ami Felcsúton történik, annak nincs köze az üzlethez, a teljesítményhez s a tehetséghez.
„Eddig nem feltétlenül gondoltuk azt, hogy a kormány munkáját s a nemzeti együttműködés rendszerét minden mélyanalízisünknél jobban jellemzi egyetlen szám. Szó sincs arról, hogy numerológiai elemzéssel jelentkeznénk, csupán egy adatra szeretnénk felhívni a figyelmet: 1,7 milliárd forint.
Az Index cikke szerint ennyi a felcsúti futballcsapatot működtető társaság nyeresége. Aki látott már Magyarországon működő sportvállalkozást, az tudja: ekkora profit nem létezik. Mármint Orbán-mentes övezetben.
Merthogy a kormányfő alapította akadémia külön ligában játszik: milliárdokból épít stadiont, s – büdzséjéhez képest – gigantikus hasznot hajt. Pénzügyi sikere példa lehet a világ futballja számára: a Barcelona, a Real Madrid vagy a Manchester United vezetőinek haladéktalanul tanulmányútra kell utazniuk Felcsútra. Merthogy az óriások sem tudnak – arányaiban – hasonló eredményt elérni. Erre magyarázatot adhat, hogy Messinek, Cristiano Ronaldónak vagy Rooney-nak a globális szórakoztatóiparban betöltött szerepe nem konkurálhat a Puskás akadémia legjobbjainak hatásával.
Ha valaki esetleg kételkedne ebben a verzióban, arra jutna: a felcsúti csúcsprodukció nem független a miniszterelnöktől, akinek háza az aréna szomszédságában áll. S ha az intézmény alapítójának személye szerepet játszik a folyamatban, akkor akár maffiajobboldalról is rikoltozhatnánk. Az ugyanis biztos: az akadémiában rejlő marketingpotenciál nem indokolja a topcégek sorának áldozatvállalását. Mi legalábbis nem értesültünk arról, hogy a távol-keleti piacokat felforgatta volna a Puskás belépője, s értesüléseink szerint az ajándéktárgyak iránti olthatatlan igény miatt sem kellett Felcsút-plázát építeni a shop helyett.”