Bevásároltak a románok: amerikai lopakodók fognak járőrözni a Kárpátokban
32 darab ötödik generációs F–35-ös harci repülőgép érkezik a szomszédos országba.
Attila nem csinált mást, csak a különböző – be kell vallanunk – elcsépelt és giccsbe hajló tájkép-székelykapu-nemzeti zászló kombináció helyett a székely szimbólumokat kezdte értelmezni, ha fogalmazhatok így, nekiállt székely mémeket gyártani.
„Régóta gondolkodom már Székelyföld olyasfajta vizuális megjelenítésén, amely kompatibilis a Facebook-generációval. Ráadásul amióta társadalmi munkában segítek a sepsiszentgyörgyieknek, hogy Székelyföldet 2021-re Európa Kulturális Fővárosává építsék, méginkább vadászok a jó megoldásokra (tudni kell rólam, hogy nem tudok rajzolni. Nagyon nem.).
És akkor szembejött egy tetszetős vizuál – ahogy a magyar sajtóban mondani szokás – a legnagyobb közösségi oldalon. Tókos Attila Székelyudvarhelyről a maga csendességében tett ki különböző Facebook-borítóképeket, én pedig a semleges szemlélőből egyre lelkesebb lájkolója lettem a jobbnál-jobb covereknek.
Pedig Attila nem csinált mást, csak a különböző – be kell vallanunk – elcsépelt és giccsbe hajló tájkép-székelykapu-nemzeti zászló kombináció helyett a székely szimbólumokat kezdte értelmezni, ha fogalmazhatok így, nekiállt székely mémeket gyártani. Ráadásul mindezt angolul, ami esetünkben azért jelent minőségi többletet, mert ez a formavilág annak a közös kódrendszernek a része, amelyet minden európai (illetve ma már gyakorlatilag az egész világ) ért és beszél.”