Mit titkol a paksi atomerőmű?

2013. május 13. 13:08

Mind több és furcsább titkolózás lengi körül az ország első számú nukleáris létesítményét.

2013. május 13. 13:08
Böcskei Balázs
Idea Intézet

„Miközben egyre drágábban termeli az áramot a paksi atomerőmű, és várhatóan az MVM Zrt. tavalyi nyereségének mintegy harmadát adja majd 28,5 milliárd forint osztalék kifizetésével, mind több és furcsább titkolózás lengi körül az ország első számú nukleáris létesítményét. Amellett, hogy a tenderről nemcsak nem beszél senki, kérdezni sem lehet. Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár Vlagyimir Putyin orosz elnökkel azt is megbeszélte, hogy a két új blokk kizárólagos állami tulajdonban lesz (rosszindulatúan hozzátehetjük, arról nem szólt a vonatkozó miniszteri válasz, hogy ez melyik államot jelenti), a tenderről azonban egyelőre csak annyit tudni, hogy a tavalyi ígéreteknél vélhetően később, »még idén« megjelenik. A potenciális helyi vállalkozókkal már konferenciázó Roszatom itthoni mozgolódásából ítélve tényleg közel lehet az időpont.

Számos pert indítottak és nyertek civilek az erőmű és az anyacég MVM ellen, különböző adatigénylések megtagadása miatt, viszont Áder János köztársasági elnök által nemrégiben újratárgyalásra visszaküldött információszabadságról szóló törvénynem vetít előre pozitív jövőképet a gazdasági, biztonsági és politikai szempontból is kiemelt cég iránt érdeklődőknek.   

Mindezeknél is furcsább azonban, hogy az erőmű - bár rendszeresen méri az atomenergia és saját elfogadottságát - nem hozza nyilvánosságra a vonatkozó közvélemény-kutatás eredményeit.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
PGuszti
2013. május 13. 18:32
A német megoldások a megújuló energiaforrások hasznosítására sokba kerülnek: a német fogyasztók kilowattóránként 5,3 centet (15-16 Ft) fizetnek a megújuló energiák többletköltségeinek fedezésére. Sajnos valamennyi megújuló energiaforrás kiaknázása drágább, mint a hagyományos energiaforrásoké, és ezek csak dotációval létezhetnek. Úgyhogy a magyar fogyasztók számára- ha nem akarnak 30%-kal többet fizetni az áramért - a megújuló energiaforrások nagy mértékű bővítése nem járható út. Az atomenergia viszont a klíma károsítása nélkül képes energiát szolgáltatni, az alternatív forrmsokhoz képest kedvező áron. Úgyhogy csak helyeselni lehet az atomenergiára való támaszkodást az eljövendő évtizedekben.
Trollicus Parlamenticus
2013. május 13. 17:25
Magyarország uránt fog dúsítani föld alatti katakombákban, ó jeee! :DDD
ördöngös pepecselés
2013. május 13. 14:36
döntési vétót bölcs Bali bácsinak haha ha
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!