"Frankenstein szörnye" akar tanítani bennünket demokráciára?

2013. március 25. 13:02

Az EU-ban látszólag működő- és életképes egységekből végül is egy – demokratikus szempontból – működésképtelen képződmény jött létre.

2013. március 25. 13:02
Fricz Tamás
Fricz Tamás
Fricz blog

„Számos elemzés készült az unió és a bizottság intézményeinek áttekinthetetlenségéről, bürokratizmusáról és főleg ellenőrizhetetlenségéről, arról, hogy demokratikus felhatalmazás nélkül hoz olyan döntéseket, amelyek csökkentik, korlátozzák a tagállamok önállóságát, szuverenitását, kiüresítik demokratikus intézményeiket. A kritikai vélemények az EU kapcsán a »demokratikus deficit« fogalmat használják általában, azonban helyesebb lenne inkább demokráciahiányról beszélni. Vagyis, visszatérve a szörny-példára: az EU-ban látszólag működő- és életképes egységekből végül is egy – demokratikus szempontból – működésképtelen képződmény jött létre. Ezzel szemben viszont azt látjuk, halljuk, hogy az Európai Unió vezetői – s persze amerikai és általában nyugati politikusok, médiumok, elemzők stb. stb. – unos-untalan belénk rúgnak, újra és újra elmondják, hogy Magyarországon veszélyben a demokrácia, megszűnt a hatalommegosztás, nincs sajtószabadság, tombol a rasszizmus, a fasizmus és nácizmus, sőt hogy Fábry Sándort némileg átalakítva idézzem, az EU vezetői szerint az Orbán-kormány minden EU-s értékkel szembemegy, »obstruál, destruál és menstruál«. Ha most a Holdról ideszáll valaki és próbál tájékozódni, azt kell megállapítsa, hogy a világ összes gonoszsága, ördögi pokla és iszonyata Európa szívében, Magyarországon koncentrálódik. Lássuk be: egy ilyen országnak pusztulnia kell, nincs mese. Hiszen ezt akarja Neelie Kroes biztos asszony és Guy Verhofstadt, a liberális frakció »szimpatikus« vezetője, s ha ekkora orákulumok mondják, akkor legjobb, ha azonnal elássuk magunkat mi, szegény magyarok.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 63 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
justiceforhungary
2013. március 25. 17:28
Ozirisz 2013. március 25. 13:47 5 9 @Mirrmurr ''Ázsiában akarj, fattyú!'' Ozirisz, Húzd meg magad amíg jól megy a sorod.
silvester
2013. március 25. 17:04
Az eu egy nagy katyvasz.Milyen közössége az országoknak az amelyben az országok egymásnak ellenérdekelt felei,a nyugat gyarmatositani igyekszik a keletieket,piacot szerezve és kizsákmányolva gátolja a felzárkózását az utóbbiaknak.Ez a katyvasz még csak nem is hasonlít és soha nem is fog az usa államszövetségére,mert ott elképzelhetetlen,hogy texas arkansas vagy más szövetségi állam ellenérdekelt fele legyen.Ott a fő cél a fejlődés,a jólét és nem más nemzetek-szövetségi államok tönkretétele.Az ellenzék a republikánusok sem azon mesterkednek,hogy a demokrata Obama dolgát ezzel az usa helyzetét nehezítsék,gátolják minden eszközzel.Nálunk az ellenzék az ellensége a kormánynak,ellensége ezzel hazájának és magának a nemzetnek.Kerékkötője a kibontakozásnak árulóként viselkedik az eu-ban is a négy "mester"közreműködésével.Az eu.meg normális szintű egyenlő felek nélkül csak eyg mesterséges tákolmány,sok-sok un.politikus nyerőautómatája,melyen ők csak nyernek-nyernek.Piramis játék jellege van ennek az egész alakulatnak,a jéghegy csúcsa kint van a vízből,de a nagy többség viz alatt van.Titanic!
pikkpakk
2013. március 25. 16:42
Te paraszt ... meg köllöttt" írnod eme cikkedet ....á ki állít ilyet,hogy rendelésre... te fizetett hazaáruló...
Agnieszka
2013. március 25. 15:06
Senki nem akarja Magyarországot az EU-ból kiléptetni, bár mikor több, mint 10 éven keresztül szerettünk volna bekerülni, nagyon érthetően, nem egészen erre számítottunk. Szolidaritást, jóindulatot, jó értelemben vett nemzetközi összefogást vártunk, s kiderült, csak az érdekes bennünk, amit és akit az országból érdemes és lehet kivinni, kivenni. A megoldás nyilván nem a kilépés, azt Svájc, Norvégia tudja eljátszani, az erősek és gazdagok, nekünk meg kell próbálni az "együttműködést" új alapokra helyezni. A jelenlegi kormány ezzel próbálkozik, idő, míg eldől, mennyire lehet adósságot leépíteni, közvagyonból visszaszerezni, nemcsak importálni, hanem exportálni is.Idő, míg a Nyugat felfogja, h. a kapcsolatok valamennyire új alpokra való helyezése egy olyan kormány igénye, amely mögött ebbeli törekvésében jelentős választói többség áll, emiatt a jelen helzetben leváltása kívülről, a demokrácia játékszabályainak nagyon súlyos felrúgása nélkül, Európa közepén, lehetetlen.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!