Meddig lehet más az LMP?

2012. november 23. 07:48

Két lehetőség áll a párt előtt: meghajol a balliberális sajtóorgánumokban is érzékelhető nyomás alatt, és csatlakozik Bajnaiékhoz, vagy kitart eredeti elvei mellett, és önállóan méreti meg magát.

2012. november 23. 07:48
Kis Ferenc
MNO
„A politikai racionalitást figyelembe véve kevés esély van arra, hogy a legjobb esetben is 7-8 százalékos támogatottsággal rendelkező LMP képes lenne elérni, hogy az úgynevezett alkotmányos bal- és jobboldal esetleges közös miniszterelnök-jelöltje ne Bajnai Gordon legyen, aki egyértelműen Orbán Viktor kihívójaként tért vissza, jelentős gazdasági-pénzügyi körök támogatásával. Nem életszerű az a felvetés, hogy az LMP kedvéért majd hátrébb lép néhány sorral. És a személyi kérdésen túl még egyezségre kellene jutniuk a közös alapelvekről, legfontosabb programpontokról is a választási együttműködés érdekében, ami szintén nem lenne egyszerű, ha az LMP komolyan veszi 2010-es választási téziseit.

Két lehetőség áll a párt előtt: meghajol a balliberális sajtóorgánumokban is érzékelhető nyomás alatt, és csatlakozik Bajnaiékhoz, vagy kitart eredeti elvei mellett, és önállóan méreti meg magát a 2014-es választásokon. Mindkét esetben valószínűsíthető a pártszakadás, ami akár az önálló parlamenti létük végét is elhozhatja. Az viszont biztosan kiderül, hogy mit jelent éles helyzetben az LMP politikai mássága.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 29 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Caipirinha
2012. november 23. 11:03
Az idők méhe megszülte a Bajnai féle együttműködést- pillanatnyilag úgy tűnik azonban,hogy koraszülésről beszélhetünk.Szülni muszáj volt,az MSZP népszerűségi adatainak javulása miatt a további várakozás (ami indokolt lett volna) veszélyeztette volna az alakuló szövetségen belüli erőviszonyokat,poziciókat. Az LMP nélkül a Bajnai mögött összegyűlt amorf katyvasz erősen az egykori SZDSZ alakját idézi,így az LMP-re, mint friss ,intakt,független imázselemre a bel és külföldi "új erő" -ként történő eladhatóság okán egyaránt nagyon nagy szükség lett volna ,illetve továbbra is van. A ténylegesen a pártra szavazó százalék nagysága ebből a szempontból lényegtelen,azt Bajnai nevének és a majd szintén csatlakozó MSZP-nek kellene elsősorban hoznia. Az LMP helyzete nem irigylésreméltó. Ha a fokozódó nyomás hatására elfogadják a fügefalevél szerepét, kaphatnak egyszer egy környezetvédelmi tárcát- már ha minden úgy alakul... Ha maradnának önállóak, előáll a "semleges zászló alatt ne hajózz fiú,mert arra mindenki lő" esete.
oskar
2012. november 23. 10:55
Újságírók! Miért nem teszik fel azt a kérdést az E14 "nagy embereinek" hogy mi volt a céljuk azzal, hogy nyílt csatlakozást vártak az LMP-től? Másokttól meg miért nem? Nekem az a gyanúm, hogy ezzel ki akarták csinálni az LMP-t.
states
2012. november 23. 09:17
A történelem bizony ismétli önmagát, különösen emlékezetesek Magyar Bálint azóta szállóigévé vált mondásai miszerint az MSZP-vel nem, aztán csak Horn Gyulával nem, aztán a többit ismerjük. Nos ez a forgatókönyv ismét aktuális, és kötve hiszem, bármi is másképp alakuljon még ha vannak is jelentős különbségek az akkori SZDSZ és a mostani LMP között.
kjkj945
2012. november 23. 09:12
Mikor volt más a lump, mint a többi????
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!