Szép hajrá, magyarok

2012. szeptember 18. 08:36

Nehéz a demokrácia (értsd: nemzeti konzultáció) mintegy kiterjesztéseként értékelni, hogy a kormánypárt maga dönt a választási feliratkozásról, s a határozat részleteiről egy éppen ráérő elöljáró tájékoztatja a sajtót.

2012. szeptember 18. 08:36
Pető Péter
Pető Péter
NOL

„Úgy tetszik, a kormányfőt az csöppet sem zavarja, hogy ennél még Bud Spencer és Terence Hill is árnyaltabb formában bonyolította le az aktuális ügyekről szóló vitákat a népszerű filmekben. Nyilván azért nem, mert az utóbbi időben hozzászokott, hogy ilyesféle értelmezési keretben oldja meg a problémákat. Ez nem is jelentene különösebb gondot, ha valamelyik akciófilm kasztingjára készülne, de mivel miniszterelnökként jár el, csöpp aggodalomra ad okot. Azt például nehéz a demokrácia (értsd: nemzeti konzultáció) mintegy kiterjesztéseként értékelni, hogy a kormánypárt maga dönt a választási feliratkozásról, s a határozat részleteiről egy éppen ráérő elöljáró tájékoztatja a sajtót. Volt idő, amikor úgy képzeltük: ha kulcsszavakat pötyögünk majd be a demokrácia szóhoz, akkor játszik ilyesmi, hogy nyilvánosság, vita, érv, fék, ellensúly, képviselet, érdekegyeztetés, konszenzus.

Ebből lett az ikszelős levél. Szép hajrá, magyarok.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bini
2012. szeptember 18. 14:42
Mintha olyan is lett volna, hogy Áder lett felkérve a választási törvény kidolgozására a körzetek meghatározására és ezzel kapcsolatos kérdések megbeszélésére az ellenzéki parlamenti pártokkal, mielőtt a parlament elé kerül az előterjesztés. Arra emlékszem, hogy az ellenzék a jobbik kivételével nem vett részt az egyeztettésen. Ott fejtette ki saját véleményét. Az LMP meg az mszp és DK meg a médiában üzengettek, hogy nekik mi lenne elfogadható. Tudták, hogy az öszi üllésszakon kerül a benyújtásra a sor, de az ellenzék már kampányt inditott a törvénytervezet ellen ami még nem is létezett. A holdudvar is mozgósitva lett, s a legfurcsább az volt, hogy magát nagyon-nagy "jogtudosnak" tévedhetettlenek tartó Sólyom László is kimondta a verdiktet a nem ismert törvényjavaslatról, hogy alkotmányellenes. Na azóta ezt a lemezt fújják. Most, hogy a kormánypárti parlamenti képvíselők nem tehettek mást beterjesztették a választási törvényt a parlamentbe oly modon, hogy az ellenzék a médiában terjesztett elképzeléseit is betették a javaslatba. Erre ment a cirkusz tovább. Most ott tartunk, hogy az lmp tanulva az alaptörvény bojkottjából most részt vesznek a vitában a jobbikkal együtt. Az mszp meg a DK tovább veri a nyálát, hol részt vesznek, hol nem. Legyen ez az Ő gondjuk. Én amit látok megint a saját csapdájukba futottak bele azzal, hogy minden ismeret hiányában csipöből lőttek a választási törvényre és teljesen eszement magyarázatokkal állnak elő, hogy miért is alkotmányellenes, meg miért is a demokrácia halála ez. Petöke meg jobb lett volna, ha jobban tájékozódik.
oskar
2012. szeptember 18. 12:14
2010-ben egy kisiklott demokrácia 2006 után kétharmadig lendült a kománytöbbség. Radikális változást akart aki a Fideszre szavazott. Ha ezt a változást a többség elutasítja akkor az meg fog látszani a 2014-es választásokon. Akiknek ez nem tetszik akkor az egyáltalán nem fáradságos regisztrálni.
nimród
2012. szeptember 18. 10:40
Erről szól a kétharmad kedves öregem. A választók nagy változásokat akartak.
states
2012. szeptember 18. 10:24
A demokrácia ilyen súlyos következményekkel jár: a többség dönt. Egyébként csak megjegyzem, ha bármiféle konszenzusra törekedne a Fidesz a szocikkal, akkor soha nem lenne választójogi törvény. Vagy 15 évig volt a parlament mulasztásos törvénysértésben, mert még csak a választókerületekben sem tudtak megegyezni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!