Itt vannak a számok: így működik a rezsicsökkentés
Bár a rendszert több kritika éri, a számok nem hazudnak,: az áram- és a gázrezsi egy friss felmérés szerint is Magyarországon a legalacsonyabb az Európai Unión belül.
Mondhatjuk eufemisztikus-cizelláltan is, de a valóság az, hogy egy jó 500 milliárd forintos rés tátong a 2013-as költségvetésen.
„Igazán szép, diplomatikus megfogalmazást hallhattunk a Költségvetési Tanács elnökétől: nem tiszta a 2013-as költségvetés finanszírozási háttere.
Persze mondhatjuk eufemisztikus-cizelláltan is, de a valóság az, hogy egy jó 500 milliárd forintos rés tátong a 2013-as költségvetésen, ami a tervezettnél valószínűleg alacsonyabb növekedésből, a 300 milliárd forintos járulékcsökkentési programból (a program véleményem szerint hatásait illetően nehezen kiszámítható, elképzelhető, hogy a vártnál akár jóval nagyobb vagy kisebb bevételkiesést okozzon!) és az MNB-től várhatóan be nem folyó (egyébként is nonszensz, de erről már volt szó, hogy az államháztartás gyakorlatilag önmagát adóztatja, hisz az MNB adóztatása majdnem olyan, mintha az állam megadóztatná mondjuk a Nemzetgazdasági Minisztériumot) pénzügyi tranzakciós illetékből adódik. (...)
A választásokra való felkészülés jegyében így 2013-14-ben a magyar kormányzat expanzív fiskális, (és amennyire lehet monetáris) politikára fog törekedni, hogy beindítsa a növekedés motorjait. Ha a piacok olyan megengedőek lesznek mint most, akkor nem lesz IMF-megállapodás, mivel szükségtelen, és megkötné a kormányzat kezét. A nagy kérdés az, hogy a további unortodox lépéseket mekkora türelemmel fogja szemlélni a piac. Tartok tőle, hogy lesznek olyan lépések, amelyek kiütik a biztosítékot...”