A zsák meg a Poltja

2012. július 11. 12:19

A hatalomba a csillárt szétlövő, a vadnyugati kocsmát összetörő nagyarcú seriffként belépő Orbán leglátványosabban két területen vallott kudarcot: a gazdaság és a közbiztonság vonalán.

2012. július 11. 12:19
Papp László Tamás
hvg.hu

»A hatóságok utoljára 2000-ben regisztráltak több mint 451 ezer bűncselekményt, amennyit a 2011-es adatok is mutatnak.« – vagyis mind az első, mind a második Orbán-kormány alatt rekordokat állított fel a bűnözés. Ennyit Pintér Sándorról, a rendpárti csodafegyverről. A hatalomba a csillárt szétlövő, a vadnyugati kocsmát összetörő nagyarcú seriffként belépő Orbán leglátványosabban két területen vallott kudarcot: a gazdaság és a közbiztonság vonalán. (...)

Polt Péternek a korrupcióról is van véleménye. Van bizony. Kijelentette például, hogy az ő szakmájának képviselői »rendkívül nagy jelentőséget tulajdonítanak annak, hogy a különböző hatóságok pártatlan, diszkriminációmentes működése megfelelő összeférhetetlenségi szabályokkal legyen körülbástyázva. Ezen szabályok intézményes garanciát jelenthetnek arra, hogy a hatóság döntését, eljárását nem befolyásolja olyan üzleti, munkahelyi vagy magánéletbeli összefonódás, amely alkalmat kínál a korrupt magatartásra is.« Tényleg, Polt úr? Nagyon jól tetszik mondani. Nem is jó a magánéleti összefonódás, az mindennek az elrontója! Mondjuk, ha egy politikusfeleség által felügyelt jogrendszer ítélkezik a férje pártjának emberei által indított (vagy épp ellenük indult) perekben. Mert az könnyen lehet az illetéktelen befolyásolás melegágya, igaz-e? Polt Péter amúgy a fent idézett sorokat még az állampolgári jogok országgyűlési biztosának általános helyetteseként írta. (Az ombudsman szerepe a korrupció elleni küzdelemben. Korrupció Magyarországon I. Transparency International Magyarországi Tagozata Egyesület East-West Management Institute, Budapest 2000. 178.o.) Mikor ezt tette, akkor szintén egy kétharmados többség jóvoltából ülhetett a posztján. 1995 júniusában az MSZP-SZDSZ kétharmad választotta Gönczöl Katalin helyettesévé Poltot, a Fidesz korábbi tagját és képviselőjelöltjét. Eleget téve annak a jogállami princípiumnak, miszerint aggályos, hogy független közintézmények (pl. médiahatóság, kuratóriumok, stb.) vezetésében csak egy párt delegáltjai ülnek. Mert az növeli a korrupciórizikót, a politikai segédlettel folyó szervezett bűnözést, ugye, jól mondom, legfőbb ügyész úr?”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!