Ezen kormányok alatt robbant be a szegénység Magyarországon
Az elmúlt 20 évben két olyan kormány volt, amelyik alatt drámai módon romlott a magyarok vagyoni helyzete.
A hitelprogram megvalósítása azon múlik, hogy Fortuna istennő kegyeibe fogadja-e a görögöket és a donorokat vagy sem.
„Christine Lagarde azt mondta, az IMF-nek vannak feltételei a hozzájárulást illetően: nemcsak a görög kormány eddig vállalt kötelezettségeinek teljesítését fogja szigorúan ellenőrizni, hanem arra is nagyon fog figyelni, hogy maga az euróövezet mennyi pénzt szán az adósságválság leküzdésére.
Az Európai Stabilitási Mechanizmus néven ismert, 500 milliárd eurót előirányzó állandó válságkezelési rendszer bővítése lesz többek között a március elején tartandó uniós csúcstalálkozó egyik fő témája. A Nemzetközi Valutaalap igazgatótanácsa várhatóan március második hetében dönt arról, hogy milyen mértékben járul hozzá a második görög mentőcsomaghoz - mondta kedden Lagarde. Az IMF szakértői úgy látják, hogy ez a pénz nem lesz elég arra, hogy a válságot fenntartható módon rendezni lehessen, ezért a válságalap emelését szorgalmazzák, mintegy feltételeként annak, hogy további összegekkel járuljanak hozzá a második görög mentőcsomaghoz. Az első, 110 milliárd eurós görög mentőcsomagnak nagyjából 30 százalékát állta az IMF.
A pakk elfogadásához időzítették egy EU-ECB-IMF tanulmány kiszivárogtatását, amelynek szerzői arra a következtetésre jutnak, hogy Athénnak újabb támogatásra lehet szüksége, ha romlik a gazdaság állapota. Ha a görög vezetés nem hajtja végre következetesen a reformokat, amelyek versenyképesebbé tehetik az országot, akkor az államadósság - akárcsak tavaly - a GDP 160 százaléka lesz még 2020-ban is. Tekintetbe véve ezt a kockázatot, a hitelprogram kiszolgáltatott a véletlen eseményeknek. Megvalósítása azon múlik, hogy Fortuna istennő kegyeibe fogadja-e a görögöket és a donorokat vagy sem - derül ki a trojka elemzőinek jelentéséből.”