„Az egészségügyben, a közoktatás témájában lassan hozzászokunk ahhoz, hogy nyílt színi küzdelem folyik a látszólag monolit kormánypárton belül az egyes irányzatok, lobbik között, Pokorniék is szabályosan szétbombázzák például módosítóikkal a gyerekek Hoffmann Rózsa-féle államosítását. Ez azonban, amit Kövér doktor itt megeresztett, más műfaj: egy kifejezetten orwelli rémálmot tett hidegre.
Kérdés, minek köszönhetjük a T. Ház jelenlegi elnökének jogállami intervencióját? Nem, kezdjük ott: miért volt olyan fontos Pintérnek a NIBEK?
E ponton érdemes felidézni, hogy amikor úgy két éve először felmerült, hogy Pintér lesz ismét Orbán belügyminisztere, ő már akkor azzal a kikötéssel vállalta a posztot, ha a polgári titkosszolgálatok (az NBH és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat) is a BM alá kerülnek. Ez volt az az időszak, amikor Kövér is bejelentkezett titkosszolgálati miniszternek, mondván, »olyan mértékben veszítette el a hitelét, a bizalmat a hivatal, hogy most minimum a Nemzetbiztonsági Hivatalt fenekestül fel kell forgatni«. Ehelyett azt láthatta, hogy Pintér az, aki rejtélyes okokból felforgatni készül a titkosszolgálatok eddigi rendjét, munkamegosztásuk működését. Pintér egyébként a jelenleg Martonyi külügyminiszter alá tartozó hírszerzés (Információs Hivatal) jogköreiből is nyúlt volna, ennek korrekciójáról is szól Kövér egyik módosítója.
Ahhoz tehát, hogy Kövér doktor lépését értelmezni tudjuk, többre van szükség, mint annak a kötelező jóhiszeműségnek a feltételezésére, hogy a házelnök bizony elejét akarta venni egy parttalan, kvázi-totalitárius állambiztonsági uralomnak. Pintér az O.V.O. enyhén puccsszerűen kivitelezett létrehozásával új, megkerülhetetlen hatalmi centrumot akarhatott létrehozni. Ergo hatalmi harc, párton belüli és szolgálatokon, szakértői körökön belüli harc jeleit látjuk valószínűleg. Nem lehet véletlen, hogy Kövér egyszerűen kivonta az O.V.O.-t a titkosszolgálatok köréből, mondván, az nem is az, hiszen nem végez önálló operatív munkát.
Egy dolgot valószínűleg nem tudatosított magában Pintér eléggé: azt, hogy valójában Kövér az igazi, egyszemélyes »információfúziós és információmegosztó központ«. Aki, amikor éppen nem asszisztál a törvényhozásban a legsúlyosabb demokrácia-aláásó lépésekhez, naponta toldozza-foldozza a jogállamot, visszarakja a cserepeket, kijavítja a falakat, gerendákat. Rendnek kell lennie.”