Jézusom, Fellegi Tamás majdnem kinyírt engem!

2011. december 17. 10:32

Ha a miniszter nem hoz meg egy felelős döntést, aminek tömegbaleset is lehet a következménye, akkor mi van?

2011. december 17. 10:32
Kiss Ádám
Hírszerző

„A 3-as metrót, amiről már a Demszky-érában tudott volt, hogy sürgősen fel kell újítani, nem esztétikai, meg egyéb okokból, hanem mert nem biztonságos, Fellegi Tamás úgy hagyta. Ízlelgessük a mondatot: Fellegi Tamás úgy döntött, hogy naponta hatszázezer ember egy balesetveszélyes műszaki állapotú berendezéssel közlekedjen. (Ami igaz a BKV járműveinek jelentős részére, viszont egy kigyulladó villamossal, vagy széteső busszal ellenben Ön próbáljon meg a Deák tér és az Arany János utca közt, 25 méteres mélységben gyorsan elhagyni egy füstölő, lángoló szerelvényt.) Fellegi Tamás Magyarország legnagyobb, egyértelműen az emberi hanyagság miatt történt ipari katasztófájának bekövetkezte után fél évvel úgy döntött, hogy lehetőséget teremt egy újabb tömegkatasztrófa megtörténtéhez.

Az érvelés leegyszerűsített, hiszen az előző ciklus vezetői előtt is ott voltak ugyanezek a problémák. Sőt, ki tudja, hogy Fellegi milyen okból, kinek a kényszerítése, félretájékoztatása, bármi egyebe okán döntött úgy, hogy most inkább nem támogatja a nyílvánvalóan nem jókedv-kérdés rekonstrukciót. De mégiscsak ott van a fix pont a történetben, és ez az ő döntése, ami elmaradt. Az pedig nyilván nem indok, hogy nincs pénz. Egyrészt mert ilyenre kell, hogy legyen pénz, másrészt - amitől még kellemetlenebb a történet - hogy az év során lejátszott Tarlós-Fellegi meccsekből úgy tűnt, hogy lett volna uniós forrás BKV-s fejlesztésekre, csak valamiért a kormányban úgy gondolták, hogy erre mégsem adnak.

Ha a metróirányító hibázik és tömegbalesetet okoz, kirúgják és bíróság elé állítják. Ha a metrószerelő kilop egy fontos alkatrészt és tömegbalesetet okoz, kirúgják és bíróság elé állítják. Ha a miniszter nem hoz meg egy felelős döntést, aminek tömegbaleset is lehet a következménye, akkor mi van? Egy ilyen helyzetben, amikor egy politikai döntés nem egyszerűen rossz, nem a magánvagyonunkat, hanem konkrétan az életünket veszélyezteti, akkor mi a teendő? Kinek kell szólni? Hol kell reklamálni?

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
nomármost
2011. december 17. 17:01
Jézusom! De jó, hogy megmaradtál!
Biomechanoid
2011. december 17. 17:00
Az a baj, Ádám, hogy csak majdnem.
bini
2011. december 17. 16:23
Na mi van? Találtatok új célkeresztet? Hirtelen milyen kapos lett Fellegi, mióta a IMF-EU tandemmel szemben kell felvennie a kesztyüt az ország érdekeit képviselve. Matolcsyt most hanyagolni kell, mert szép csöndbem szivósan menve a maga és a társadalom egy jelentös csoportja érdekében összehozta a bankszövetsségel a békét és megállapodtak, már le lehet egy darabig szállni róla. Az az érzésem, hogy sokaknak az volt az érdeke, hogy ez ne sikerüljön és Matolcsy kilővése ezt a célt szolgálta volna, de jó ballib szokás szerint nem lehetett nyílt kártyákkal játszani és az igazi okot felfedni. Nyugi Fellegi még nehezebb dió számotokra, mivel kapcsolati rendszere nem most alakult ki a nemzetközi színtéren se. Nem véletlen, hogy Olli Rehn ideges lett a tárgyalások vezetőjének való kinevezésekor, de ezt nem mondhatta, így megszervezte a maga cirkuszát antréként. Amint látjuk nem sok sikerrel, maximum annyi történt, hogy a lóláb megint kilogott.
tevevanegypupu
2011. december 17. 14:32
Ugyan Adam, meg csak mostanaban lett felnott,egy kis megprobaltatas nem a vilag, kell az az elethez.(:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!