A populizmus bája

2011. december 28. 07:28

Éppen azt a magatartást kérik számon a magyar kormányon, amelyet eddig a populizmus szitokszavával illettek úton-útfélen.

2011. december 28. 07:28
D. Horváth Gábor
Magyar Nemzet

„Az ember csak kapkodja a fejét. Az amerikai hitelminősítő intézetek leminősítése közepette, az Európai Bizottság elnöke, Manuel Barroso után Clinton amerikai külügyminiszter is levelet küldött Orbán Viktor miniszterelnöknek, hogy felhívja a figyelmét a magyarországi demokrácia általuk kifogásolt állapotára. (...)


Hogy a Magyarországot és a kormányt érintő egész pályás letámadás értelmezhető legyen, érdemes idézni Andor László uniós biztos néhány mondatát egy tegnapi interjúból, amelyben az Európai Bizottság magatartását magyarázza: »Nem arról van szó, hogy az unió (vagy a Goldman Sachs) valakiket kormányfői székbe ültet, hanem arról, hogy az akut válság kezelése érdekében olyan személyeket kértek fel mind Athénban, mind Rómában, akik át tudták hidalni a kormánypárt és ellenzéke közötti szakadékot. A hangsúly tehát a szélesebb belpolitikai támogatottság felépítésén van, ami pedig kifelé is segít a bizalom erősítésében.«

Andor László mondatai azért fontosak, mert érzékelhető belőlük, hogyan gondolkodnak felőlünk. Az, hogy éppen azt a magatartást kérik számon a magyar kormányon, amelyet eddig a populizmus szitokszavával illettek úton-útfélen. Hiszen ezek szerint a jelenleg nem létező magyarországi demokráciát úgy kell felépíteni, hogy a demokratikus választások nem érdekesek, az elért kétharmados kormányzást biztosító eredmény szintén nem számít.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2011. december 28. 13:43
Milyen széles belpolitikai támogatottsággal lennél elégedett? Ha a 2/3 kevés, legyen 4/5? Vagy 9/10? Esetleg 19/20? Az ellenzék még akkor is hivatkozhatna arra, hogy nem áll a teljes ország a hatalom mögött. Irreálisan magas belpolitikai támogatottságot elvárni kormányozhatatlan országot jelentene. S különben sincs demokrácia. nem a nép dönt, hanem a parlament. Az ellenzéki pártoknak az fáj, hogy nincsenek a hatalomban. Ha az egyiket bevenné a Fidesz a kormányába, akkor nőne a belpolitikai támogatottság" :-), de ettől az országnak jobb lenne?
Zokni
2011. december 28. 09:55
Szerző "téved". A kétharmad kapcsán nem az a baj a külföld számára, hogy kifejezetten ártalmas módon kormányoz, - nemhogy az ország teljes lakossága, vagy kétharmada, de még csak nem is az 52 %-a (, mely ténylegesen rá szavazott) érdekében -, hanem az, hogy mindenekelőtt a saját hatalmának a bebetonozását célozzák intézkedései. Az egyik első dolga volt, a visszamenőleges törvénykezése elmeszelése kapcsán, hogy AZONNAL kivette az AB témaköréből az adózási kérdéseket, holott az adózásban nyilvánulhat meg a legkézzelfoghatóbban az állam működésének a célja és indoka: a közösség érdekében való működése.
kamasuka
2011. december 28. 09:21
"Nem arról van szó, hogy az unió (vagy a Goldman Sachs) valakiket kormányfői székbe ültet, hanem arról, hogy az akut válság kezelése érdekében olyan személyeket kértek fel mind Athénban, mind Rómában, akik át tudták hidalni a kormánypárt és ellenzéke közötti szakadékot." Nálunk nincs ilyen probléma. Ezt nem értik meg. Ez nem egy remegő lábakon álló 8 kis párt kormánykoalíciója, hanem 2/3. Ezt nyueurópában nem ismerik. Itthon egyszerűen nincs ellenzék - köszönhetően volt kormánypárti önmaguknak és az előző kormánypártok "zero lopstop" potenciáljának - , és a kormánypárnak pedig a 2/3 birtokában nincs szüksége áthidalásra (ahogy a szociánista liberálbolsevik "többségnek" koalíciós umburdájuk során sem volt, mondjuk - bár milliárdos hitelt vettek fel, és verték el a nagy semmire - őket nem kérték fel naponta, hogy egyezzenek már meg az ellenzékkel ...).
bigyomail
2011. december 28. 09:03
Nem a kétharmad a probléma. Soha nem is volt. Sőt a kétharmad, ami lássuk be, korlátlan hatalmat jelent, kifejezetten előnyös egy ország számára akkor, ha ennyi probléma van a világgazdaságban, mint ma. Ezért voltak a "kormányváltások" az említett országokban. Nálunk a korlátlan hatalom demokratikusan jött létre, és ez jó. Ami rossz, az az, hogy olyanok kapták meg, akik ezt nem az ország, hanem saját hatalmi érdekeiknek megfelelően használják fel, Ez pedig rossz. És ezt mindenki látja a kormány elvakult híveinek kivételével. Mert tegyük fel a leglényegesebb kérdést: Tud valaki olyan kormányzati intézkedésről az elmúlt másfél évben, ami előnyös lett volna Magyarország számára?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!