„Az ember csak kapkodja a fejét. Az amerikai hitelminősítő intézetek leminősítése közepette, az Európai Bizottság elnöke, Manuel Barroso után Clinton amerikai külügyminiszter is levelet küldött Orbán Viktor miniszterelnöknek, hogy felhívja a figyelmét a magyarországi demokrácia általuk kifogásolt állapotára. (...)
Hogy a Magyarországot és a kormányt érintő egész pályás letámadás értelmezhető legyen, érdemes idézni Andor László uniós biztos néhány mondatát egy tegnapi interjúból, amelyben az Európai Bizottság magatartását magyarázza: »Nem arról van szó, hogy az unió (vagy a Goldman Sachs) valakiket kormányfői székbe ültet, hanem arról, hogy az akut válság kezelése érdekében olyan személyeket kértek fel mind Athénban, mind Rómában, akik át tudták hidalni a kormánypárt és ellenzéke közötti szakadékot. A hangsúly tehát a szélesebb belpolitikai támogatottság felépítésén van, ami pedig kifelé is segít a bizalom erősítésében.«
Andor László mondatai azért fontosak, mert érzékelhető belőlük, hogyan gondolkodnak felőlünk. Az, hogy éppen azt a magatartást kérik számon a magyar kormányon, amelyet eddig a populizmus szitokszavával illettek úton-útfélen. Hiszen ezek szerint a jelenleg nem létező magyarországi demokráciát úgy kell felépíteni, hogy a demokratikus választások nem érdekesek, az elért kétharmados kormányzást biztosító eredmény szintén nem számít.”