Sale ellen...

2011. november 20. 10:57

Tud-e még az uralkodó osztály a régi módon kormányozni? A mind jobban terjedő, egyre mélyebb, nemzetközi válságot nézve aligha.

2011. november 20. 10:57
Michnai Attila
Heti Válasz

„Bár az IMF, a nemzetközi pénzvilág rabságából szabadulni igyekvő magyar kormány úgy lehet, még véletlenül sem lépné át egykori fogsága határait, az eredmény mégis ugyanaz, azonnal riadót fújtak ellene a monetáris smasszerek és megbízóik, a rend haszonélvező. Mert hiába  a GDP 3%-a alá szorított, a fejlett világban is ritkaságnak számító államháztartási hiány, az 5,5 milliárd euróra növelt külkereskedelmi többlet, sőt, még a válság előtti duplájára hizlalt  devizatartalékok is, ha eközben a szoros gyeplőtől igyekeznénk szabadulni.


A »nemzetközi szervezetek és befektetők« (értsd: a pénzvilág urai) ugyanis saját, jól felfogott érdekeiket védve utasítják el a magyar kormányzati módszereket, tudniillik az útmutatásaik ellenére a köznép helyett elsőként a multikat, pénzintézeteket sújtó terheket, joggal tartva a példa ragadósságától.

És itt a dolog lényege, hogy vajon a pénzvilág nyilvánvaló túlhatalma elleni lázadásnak itt és most volna-e a helye, ideje, van-e szó mostanság eredménnyel kecsegtető forradalmi helyzetről, avagy sem? Az ugyanis nem lehet kérdés, hogy jogos az Orbán-Matolcsy-féle törekvés a valóban önálló gazdaság- és pénzpolitika megteremtésére, ám az annál inkább, hogy van-e ezidőtájt reális esély e kísérlet eredményes, országot boldogító véghezvitelére. Vagy majd erről is csak utólag, évtizedek múltán derülhet ki az igazság...?”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 55 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balint60
2011. november 20. 19:01
"Sale ellen..." sajnálom, de fogalmam sincs, mit jelent ez az utalás. Tudna valaki segíteni?
bolá
2011. november 20. 16:29
Annyira tetszik, amikor a meglopottak védik a tolvajokat. Hogy a mnyp-akkal a multik mennyire megloptak minket, azaz milyen jól működtették a jövedelem-szivattyúkat, azt jól mutatja a pénztáraik és a kis, ágazati, magyar tulajdonú pénztárak hozama közti különbség. Míg az előbbi sokszor nulla volt, addig az utóbbi sokszor az átlag többszöröse, de minden esetben több volt, mint a multiké. Ez egyébként azt is jól mutatja, mennyire hatékonyabban tudnánk működtetni magunk a pénzügyeinket, amit sajnos most nem tudunk még megtenni, mert a reform-kommunisták a dogmatikus liberalizálásukkal és privatizálásukkal átjátszották a pénzügyi rendszerünket a multiknak.
Soma
2011. november 20. 14:13
Van pár éve, amikor egy USA-beli kemény tőkéssel beszélgettem az éppen akkor aktuális szennyes bankprivatizációról. Azt mondta: Elnézi nekem a korom miatt, hogy nem látok összefüggést a bank vezetői és a privatizőrök között. Később összejött....
tarackos
2011. november 20. 12:59
Attila, ebből a bullshit összeesküvéselméletből csak bullshit válaszok születnek. Sikerrel ide is alkottál egyet. Igazodva az egyes ponthoz, miszerint mi nem hibáztunk. Pedig éppen Te bizonygattad az egykulcsosnál hogy de, hibázhatunk. Igaz, olvastad a kettes pontot, ha meg is hibázunk, akkor ugrás elsőre...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!