Rosszkedvünk napja

2011. augusztus 18. 07:24

Ha messze kerülünk a jósolt 3 százalékos növekedéstől, akkor az Orbán-kormánynak új és olcsó hitelek után kell néznie.

2011. augusztus 18. 07:24
Aczél Endre
NOL

„Hagyományos exportpiacaink, mindenekelőtt a német piac befogadóképességének majdnem rohamos zsugorodása akár katasztrofális következményekkel is járhat az Orbán-kormány adósság- és hiánycsökkentési terveire nézve. Ha nem növekszik a GDP abban az ütemben, ahogyan Matolcsyék »előirányozták«, akkor magától értetődő módon csökkennek az adóbevételek, tovább romlik a lakossági fogyasztásnak (áfa!) a frankárfolyam miatt amúgy is lerontott mutatója, miáltal szépen besorolunk mindazon országok közé, ahol a »piacok« nem pozíciókat építenek, hanem leépítenek. (...)

Ha valóbanmessze kerülünk az erre az évre és jövőre jósolt 3 százalékos növekedéstől, akkor az Orbán-kormánynak – hacsak önnön presztízsét rombolva nem emel adókat, és nem von el újabb százmilliárdokat a közszférától – új és olcsó hitelek után kell néznie. Minthogy nincs eurónk, attól a könnyítéstől, amelyet a magyar adósságleveleknek az Európai Központi Bank általi kivásárlása jelent(het)ne, elesünk. A pénzpiacokon csak rabló kamatok és felárak mellett tudunk kölcsönözni. Az IMF-fel meg, mint tudni, szakítottunk. A szóbeszéd szerint Kína és Szaúd-Arábia volna képes és hajlandó bennünket olcsó pénzhez juttatni, ami nem kizárt, csak épp kommentálhatatlan, mert az ellenszolgáltatás ára nem ismeretes.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 18 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
soelmo
2011. augusztus 18. 15:13
Miért Acsádi? Neked volt-e valaha hiteles megnyilvánulásod? Mégis itt vagy, szemléz a Mandiner....ehhez képest az olcsó hitelek miért ne állhatnának rendelkezésre? Úgy tűnik, az IMF-hiteleknél drágább hitel nem létezik, hiszen azt nemcsak vissza kell fizetni, de mindazon értelmetlen feltételeknek is meg kell felelni, melyek révén egyszerűen nincs menekülés az adósságcsapdából.
OmegaMale
2011. augusztus 18. 12:06
"Hagyományos exportpiacaink" Most éppen arra gondoltam, hogy anyádék hogy vannak, meg minden... Ki csinált logisztikai központot az országból??? Exportpiac? Hova? Mit? Hol élsz Te? Tejet is szlovákot találsz a polcon (semmi bajom a szlovákokkal, se a szlovák tejjel, de ettől még magyart veszek le, ha van). Bár ahogy látom Te a csehkettőt nézed... Semmi import erőnk nincs, mivel folyamatos import szorulunk mindenből! "Ha valóbanmessze kerülünk az erre az évre és jövőre jósolt 3 százalékos növekedéstől, akkor az Orbán-kormánynak – hacsak önnön presztízsét rombolva nem emel adókat, és nem von el újabb százmilliárdokat a közszférától – új és olcsó hitelek után kell néznie." Ez lenne az elkúrás menete (elvtárs urak anno végig is mentek majdnem ezen az úton). A megszorítással önmagában még nincs baj, ha a megfelelő helyen próbálkoznak vele (remélhetőleg a kényszer ezt is meg fogja szülni). Minek nyúlna valaki rögtön ehhez az eszközhöz (Bajnaiék is csak az utolsó utáni pillanatban lépték meg, azóta szerelmesek magukba). Tény, hogy lenne egy pár fideszes kegyenc, akit nem ártanak jól megszorítani, de hogy az elkúrok pofázzanak bele a pálya széléről, az vicces (nem, mégsem az). 3%-os hiányterv? Ember kapjál már észbe, Svájc hol nem szarta le ezeket a trendeket, vagy éppen a hiánycélokat, az EU-t... ? Most már Ők sem szarják le. Az EU viszont nem buktatja a bukdácsolókat, mert velük együtt bukna és a befektetői pánik már elég kárt okozott (és elég hasznot hozott egy általunk még nem ismert, háttérben mozgó érdekcsoport számára). Vagyis: a 3% akkor volt cél, amikor Svájc még vígan beleszart a CHF árfolyamba. Most más helyzet van, szvsz az ilyen lenézett országokkal szembeni, mint Magyarország, újra kéne tárgyalni, hogy akkor ki is itt a problémás gyerekek és kiknek is kéne itt mennyi százalékot előírni??? Nem maradt minden egyéb tényező változatlan (ahogy a valódi világban nem szokott), így a 3%-ot is más kontextusban kell értelmezni. Vagy a gazdaság növekedését. A kormány olyan mutatók hozására tesz válallást, amiket külső hatások befolyásolnak. Eléggé nem fair a felállás. Aczél et. nélkül is megvan a kihívás faktor benne (pláne, hogy Ők maximális világgazdasági hátszéllel is el tudták b@szni...).
miloka
2011. augusztus 18. 11:28
Mi az hogy rosszkedvünk napja? Ej, ej Acsádikám! Napjai és évei , a számotokra.
marós
2011. augusztus 18. 11:12
Rozsdásvas, olyan kurva okosnak tünteted fel magad, miért engedted, a veled egyívásúakkal, hogy eszmetársaid ilyen mértékben eladósítsanak bennünket? Lehet, hogy te mindig tudatmodósított állapotban (részegen) firkálsz össze-vissza minden baromságot?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!